MENU

Подібні статті

Українські жінки позиваються проти АзароваЧому я подала в суд на прем’єра Азарова?Правозахисники скаржаться Карпачовій на дискримінацію жінок АзаровимАзаров: проводити реформи - не жіноча справаКрим, Донбас, домашнє насильство, – доповідь HRW2020: не було гіршого року в царині прав людини після Революції гідностіКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у другій половині 2020 рокуПро людей забули. Амністія шкодить рейтингу президента?Білорусь: Четвертий день протестів. Ще один загиблий. Затримано українських правозахисниківКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у першій половині 2020 рокуАналіз виконання рекомендацій щодо пенітенціарної системи, наданих Україні Європейським комітетом з запобігання катуванням з 1998 рокуЯ викликала таксі, а замість нього приїхав водій, щоб мене викрасти, — Жанара Ахмет18 травня – День Національної Катастрофи кримськотатарського народуНегайне та дієве перемир’я для боротьби з COVID-19: звернення громадських організацій до всіх сторін конфлікту на сході УкраїниКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у другій половині 2019 рокуІсторія Сервера Абібулаєва«Зразкова» Олексіївська виправна колонія № 25 в оцінці Європейського комітету із запобігання катуваннямООН оприлюднила доповідь про порушення людських прав у КримуПро комплекс жертви, комуністичні галюцинації і рекомунізацію10 незручних питань кандидатам у Президенти: відповіді Валентина Наливайченка

За кількістю жінок-вископосадовців Україна пасе задніх

09.04.2010 | www.golosua.com
О. Каретнікова

В Україні досить низький рівень високопосадовців-жінок. Про це повідомила голова правління міжнародної благодійної організації «Український жіночий фонд» Наталя Карбовська на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.
За її словами, такий показник є неприпустимим у країні, де 54% населення складають жінки. «Українські політики завжди дивували наших співвітчизників своїми неординарними заявами, але цього разу вони перевершили самі себе», - сказала вона, коментуючи висловлювання прем’єр-міністра України Миколи Азарова щодо відсутності жінок в уряді. 
«Місце жінки не тільки на кухні. Як заявив Азаров: «Не жінкам реформи робити», змушує нас обуритися і наголосити, що Україна, яка ще минулого року за гендерним представленням була в середині списку, сьогодні посідає передостаннє місце серед країн Африки та країн, що відстають в розвитку», - зазначила вона.
Н. Карбовська навела статистику, згідно з якою серед народних депутатів України лише 7,5% - жінки. «Це, якщо брати до уваги всі інститути влади України, однин з найвищий показників: радники Президента — 0%, Кабінет міністрів — 0%, керівний склад Верховної Ради України, до якого входять спікер та його заступники, - 0%, голови комітетів Верховної Ради — 7%, керівники обласних державних адміністрацій та АР Крим — 0%. Кращою є ситуація серед депутатів обласних рад — 12%, районних — 23%, міських рад — 28%, серед державних службовців вищих категорій — 18%», - наголосила вона, підкресливши, що рівень повноважень та можливості впливу на ухвалення загально-державних рішень у жінок набагато менші.
Водночас директор «Програми сприяння парламенту України» Еллі Валентайн зазначила, що нормальна світова практика представництва жінок в парламенті сягає 30%. «20% - у європейських країнах, 30% - у США. Для прикладу, РФ — 13,2% жінок в парламенті, Латвія — 22%, Польща — 20%, Швеція — 42%. Бельгія — 43%. Найбільший показник, як не дивно, у республіці Руанда — 50%. Показник України 7,5% на цьому фоні непокоїть», - сказала вона.

 Поділитися