MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Суд заборонив українським мусульманкам фотографуватися на паспорт у хіджабі

09.06.2010    джерело: www.korrespondent.net
Сусанна Ісмаїлова наполягала, що Порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України яким передбачено, що людина на фото в документі має бути без головного убору, суперечить ст. 3 закону Про свободу совісті та релігійні організації, а також ст. 35 Конституції

Окружний адмінсуд Києва відмовив 25-річній кримчанці Сусанні Ісмаїловій в праві вклеїти в український паспорт свою фотографію в хіджабі (хустці, яку носять жінки-мусульманки), пише Сегодня. Відповідачем за її позовом на цьому процесі виступало МВС.
Суд вважає, що права мусульманки не обмежуються, а отже, дівчата будуть змушені і далі фотографуватися без хіджаба, пише місцева газета Відродження.
Сама Сусанна зізналася, що трохи засмутилася, але не сумує. Маючи на руках паспорт недійсний, тому що там немає другої фотографії після досягнення 25-річного віку, кримчанка не може отримати грошової допомоги на своїх дітей. Однак за міліцейською "формою", все одно фотографуватися відмовляється, тому що це суперечить релігійним переконанням.
Адвокат дівчини Енвер Умеров повідомив, що вже готує апеляцію: "Про це ми вже повідомили в суд телеграмою. Поки ж у нас на руках немає повного тексту рішення - нас сповістили тільки про відмову задовольнити позов".
Нагадаємо, Сусанна Ісмаїлова наполягала, що Порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України (затверджено наказом МВС від 2006 року), яким передбачено, що людина на фото в документі має бути без головного убору, суперечить ст. 3 закону Про свободу совісті та релігійні організації, а також ст. 35 Конституції, яка гарантує громадянам можливість безперешкодно відправляти релігійні обряди.

 Поділитися