MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Amnesty International стривожена спробами примусового повернення узбецьких біженцівУкраїнська Рада з питань біженців стурбована затриманнями шукачів притулку з УзбекистануУкраїнська влада вирішила почати масове видання утікачів узбецьким “колегам”?Чи захистить Україна права Уміда Хамроєва?30 вересня – головне за деньПравозахисниця з Росії просить притулку в Україні«Українська демократія є напівосвіченою, розгнузданою, недисциплінованою й нетрадиційною…»Безпека в Україні жертв переслідувань авторитарними режимами країн колишнього СРСРУкраїна відмовилася екстрадувати узбецького журналіста Охунжонова (ВИПРАВЛЕНО)Крим останніми днями (20.02.–01.03.2018)Служба безпеки України та права людиниП’ятнична облава - 24. КОНСТИТУЦІЙНИЙ ПРОЦЕС В УКРАЇНІ У 2012 РОЦІПроект Конституції України (2012) із постатейними коментарямиПрава людини в Україні 2011. XXIV. ПРАВА ІММІГРАНТІВ В УКРАЇНІДоповідь-2011: у рік свого 50-річчя AmnestyIinternational стверджує, що світ знаходиться за крок до історичних змін (прес-реліз)Права людини в Україні 2009–2010. XXI. Торгівля людьми як порушення прав людиниП’ята річниця примусового видворення 11 узбецьких біженців – чи повториться їх історія знову?Виступ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Н.І.Карпачової на засіданні ВРУ 14 січня 2011 рокуСтрасбург заборонив українській владі повертати шукачів притулку до Узбекистану

Міліція Київської області звітується про свої “успіхи”, публічно ігноруючи Конституцію

10.07.2010    джерело: noborders.org.ua
Переможні реляції про проведення міліцейської розшукової операції свідчать про зневагу до Конституції України та прав людини. Державні органи України зобов’язані захищати права шукачів притулку, а не порушувати презумпцію їхньої невинуватості

Переможні реляції про проведення міліцейської розшукової операції свідчать про зневагу до Конституції України та прав людини. Проект “Без кордонів” нагадує, що державні органи України зобов’язані захищати права шукачів притулку, а не порушувати презумпцію їхньої невинуватості.

5 липня на сайті МВС України з’явилося повідомлення Відділу зв’язків з громадськістю  Головного управління МВС (ВЗГ ГУМВС) України в Київській області під заголовком    “Під час операції «Розшук» міліція Київщини ловила навіть іноземних злочинців” ( http://mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/369821;jsessionid=9561C1EF1813E617634A06D957B887D8 , продубльовано http://mvdobl.kiev.ua/main/17-pid-chas-operaciyi-rozshuk-miliciya-kiyivshhini-lovila-navit-inozemnix-zlochinciv.html). У цьому повідомленні йшлося про проведення у Київській області загальнодержавної операції “Розшук”, спрямованої на виявлення осіб, які переховуються від суду і слідства, та зниклих безвісти. Тему, винесену в заголовок повідомлення, розкрито в останньому абзаці тексту, який варто процитувати повністю:

“Також людям у формі вдалося вийти на порушників закону з Узбекистану, Росії та Білорусі, котрі переховувалися на території України. Ці люди скоїли злочини в своїй країні й сподівалися втекти від покарання, перейшовши кордон. Укриттям їм слугували ліси, закинуті будинки та домівки родичів. Тепер же зловмисники відправляться на Батьківщину, де й відповідатимуть за свої вчинки”.

Проект “Без кордонів” нагадує, що, відповідно до статті 62 Конституції України, “Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено  обвинувальним  вироком суду”. Називаючи людей «порушниками закону» та «зловмисниками», які «скоїли злочини в своїй країні», ВЗГ ГУМВС України в Київській області або стверджує, що щодо всіх затриманих винесено вирок суду, який доводить їх винуватість — або ігнорує Конституцію України.

За повідомленнями правозахисних організацій, протягом червня — початку липня цього року в Київській області затримали низку громадян Російської Федерації та Узбекистану, яких оголошено у міждержавний розшук Республікою Узбекистан та які звернулися до України з проханням про надання статусу біженця. Статті Кримінального Кодексу Республіки Узбекистан, за якими розшукують цих людей, силові структури Узбекистану найчастіше використовують для переслідування політичної опозиції та релігійних громад, незалежних від державної влади. Ці люди, просячи про притулок з причин переслідувань за політичними та релігійними мотивами, повідомили органи державної влади України про переслідування з боку узбецької влади та ніколи не приховували свого місця проживання в Україні — а не «переховувалися».

Репресії з боку силових структур Республіки Узбекистан означають, що ці люди потребують уважного розгляду їхніх прохань про надання статусу біженця, а не оголошення їх злочинцями з боку державних органів України до проходження ними процедури розгляду їхніх прохань про отримання статусу біженця. Оголошення «злочинцями» заздалегідь порушує їх право на неупереджений розгляд цих прохань, - а отже, зобов’язань відповідно до міжнародних конвенцій, підписаних і ратифікованих Україною. За повідомленнями міжнародних правозахисних організацій та рішеннями Європейського Суду з прав людини, через поширену практику застосування катувань до ув’язнених, екстрадиція до цієї країни є порушенням ст.3 Європейської Конвенції із захисту прав людини та основоположних свобод. Отже, попри заяву, що затримані «відправляться на Батьківщину», екстрадиція до Узбекистану становитиме порушення норм міжнародного права.

Проект “Без кордонів” заявляє, що права затриманих та міжнародні зобов’язання України у галузі дотримання прав біженців та шукачів притулку мають бути дотримані українською владою — незалежно від проведення загальнодержавних міліцейських операцій. Публічні заяви державних органів, які порушують презумпцію невинуватості та права затриманих, є неприйнятними та неприпустимими.

 

Для детальнішої інформації, контактуйте:

Максим Буткевич +380-50-3348780

Ірина Федорович +380-50-5288614

 Поділитися