MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

«Репортери без кордонів» закликають передати справу Климентьєва ГенпрокуратуріДобкін вважає, що справі Климентьєва приділяють забагато увагиСправа Климентьєва приречена, як і справа ГонгадзеМогильов говорить, що журналіст загинув. Мабуть, через міліціюМіжнародні журналістські організації стурбовані зникненням Василя КлиментьєваОбращение харьковских журналистов в связи з исчезновением Василия КлиментьеваУ Харкові зник редактор газети, яка викривала свавілля чиновниківКлимент’єва “спіймали на гачок” цікавою інформацією – розслідування колег-журналістівЩо шукала харківська міліція в помешканні Петра Матвієнка?Пістолет без відбитків пальців у запечатаній оселіСумна дата: рік тому зник редактор «Нового стилю» В. КлиментьєвТСК з питань цензури стурбована поганим захистом свідків у справах, пов’язаних з діяльністю журналістівУ справі про зникнення журналіста Климентьєва залишилося 4 версії

Генпрокуратура заявила, що в неї немає підстав займатися справою про зникнення харківського журналіста

29.09.2010    джерело: ua.korrespondent.net
"Якщо буде встановлено причетність до скоєння злочину щодо Климентьєва працівників правоохоронних органів, як розглядається однією з версій, тоді Генпрокуратура візьме до себе цю справу"

У Генеральної прокуратури поки що немає підстав забирати собі на розслідування кримінальну справу про зникнення головного редактора харківської газети Новий стиль Василя Климентьєва, заявив сьогодні на брифінгу в Києві начальник прес-служби Генпрокуратури Юрій Бойченко.
"Якщо буде встановлено причетність до скоєння злочину щодо Климентьєва працівників правоохоронних органів, як розглядається однією з версій, тоді Генпрокуратура візьме до себе цю справу. Поки підстав брати її до себе немає", - сказав Бойченко.
При цьому він зауважив, що у цій справі проведено 50 експертиз, а водолази обстежили практично все дно Печенізького водосховища у Харкові.
Як повідомлялося, Василь Климентьєв зник 11 серпня у Харкові після того, як виїхав з дому з невідомим чоловіком на автомобілі BМW у невідомому напрямку. Дзержинський райвідділ міліції Харкова порушив кримінальну справу за статтею "умисне вбивство" за фактом зникнення Климентьєва. Пізніше цю справу було передано для розслідування Міністерству внутрішніх справ.
17 серпня міліція Харківської області повідомила, що в човні, який плавав на Печенізькому водосховищі, було знайдено мобільний телефон зниклого журналіста.
9 вересня генпрокурор Олександр Медведько заявив, що Генеральна прокуратура забере у своє провадження кримінальну справу, порушену за фактом зникнення Климентьєва, якщо в ході розслідування з’ясується, що до цього причетний хтось із працівників правоохоронних органів.
11 вересня МВС повідомило, що відпрацьовуються близько 10 версій зникнення журналіста, а ЗМІ проінформували, що в цій справі вже налічується 13 томів, у цілому було опитано 500 осіб. 14 вересня в МВС зауважили, що в справі зникнення головного редактора харківського тижневика немає жодного обвинуваченого або підозрюваного. За інформацією обласної прокуратури, проведена перевірка щодо причетності правоохоронців, яких Климентьєв згадував у своїх статтях незадовго до зникнення, але нічого підозрілого помічено не було.
Стурбованість зникненням Климентьєва висловили організація Репортери без кордонів, а також ОБСЄ.

 Поділитися