MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Климент’єва “спіймали на гачок” цікавою інформацією – розслідування колег-журналістівГенпрокуратура заявила, що в неї немає підстав займатися справою про зникнення харківського журналіста«Репортери без кордонів» закликають передати справу Климентьєва ГенпрокуратуріДобкін вважає, що справі Климентьєва приділяють забагато увагиСправа Климентьєва приречена, як і справа ГонгадзеМогильов говорить, що журналіст загинув. Мабуть, через міліціюМіжнародні журналістські організації стурбовані зникненням Василя КлиментьєваОбращение харьковских журналистов в связи з исчезновением Василия КлиментьеваУ Харкові зник редактор газети, яка викривала свавілля чиновниківТСК з питань цензури стурбована поганим захистом свідків у справах, пов’язаних з діяльністю журналістівУ справі про зникнення журналіста Климентьєва залишилося 4 версіїСправа Климентьєва – заступник головного редактора налаштований песимістичноСлідчий КольчикЕКСПРЕС-ОГЛЯД ЗАКОНОТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ Бюлетень № 2 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 08.12.2014 – 12.12.2014 (друга частина)Помер Віталій Шевченко – журналіст, учасник українського національно-демократичного рухуПереслідування громадянського суспільства в Україні в 2011 роціПолітичні переслідування в сучасній УкраїніПолітичні переслідуванняПрипиніть політичні переслідування!ЗВІТ ХАРКІВСЬКОЇ ПРАВОЗАХИСНОЇ ГРУПИ ПРО ДОТРИМАННЯ УКРАЇНОЮ КОНВЕНЦІЇ ООН ПРОТИ КАТУВАНЬ ТА ІНШИХ ЖОРСТОКИХ, НЕЛЮДСЬКИХ АБО ПРИНИЖУЮЧИХ ГІДНІСТЬ ВИДІВ ПОВОДЖЕННЯ І ПОКАРАННЯ. Квітень 2007

Що шукала харківська міліція в помешканні Петра Матвієнка?

19.10.2010    джерело: www.radiosvoboda.org
Назар Ковальчук
Харківська міліція провела обшук квартири заступника редактора газети «Новий стиль» Петра Матвієнка. Він каже, що це помста міліції за те, що він намагається надати широкий розголос справі зникнення свого колеги Василя Климентьєва

Харківська міліція провела обшук квартири заступника редактора газети «Новий стиль» Петра Матвієнка. За його даними, під час обшуку слідчі вилучили комп’ютерну техніку, де були чернетки для майбутніх статей та приватне листування. Матвієнко каже, що це помста міліції за те, що він намагається надати широкий розголос справі зникнення свого колеги Василя Климентьєва.

Слідчі наразі ніяк не коментують обшук. Климентьєв, головний редактор газети «Новий стиль», зник у серпні і відтоді міліція порушила справу за статтею «навмисне вбивство».

Він звертається до державних вищих посадовців, до міжнародних інституцій, що спеціалізуються на захисті прав людини. Така активна діяльність колеги зниклого у серпні журналіста Василя Климентьєва і не дає спокою людям в погонах. Вони вирішили позбавити журналіста Петра Матвієнка можливості працювати над матеріалами і влаштували обшук оселі п’ятничного вечора. Десь о дев’ятнадцятій вечора 15 жовтня до оселі Петра Матвієнка завітали слідчі на чолі з Валерієм Легеневським, слідчим з особливо важливих справ головного управління МВС України.
Міліція навіть забрала комп’ютер дитини
Із постанови Київського районного суду міста Харкова заступник головного редактора «Нового стилю» дізнався, що в мотиваційній частині постанови, зокрема, мовиться: «Через те, що Матвієнко робить заяви, дає інтерв’ю, скликає прес-конференції, їздить до Києва і невідомо, за які кошти він усе це робить, суд дає санкцію на проведення обшуку», – переказує текст документа Матвієнко.
За словами журналіста, правоохоронці діяли цілеспрямовано. Одразу ж почали вилучати електронні носії інформації, забрали з собою навіть комп’ютер дитини. Як розповідає сам Матвієнко, на дисках у комп’ютерній техніці була журналіська документація, чернетки, статті, база даних, а також приватне листування. А це вже порушення таємниці приватного життя.
Судячи з коментаря Айгуль Муканової, експерта харківської правозахисної групи, підстави обшуку дещо дивні. Юрист Муканова ще не бачила копію документа судової постанови про дозвіл на обшук квартири, тому вимушена висловлювати власну точку зору, ґрунтуючись на розповіді Петра Матвієнка.
«Згідно з законом, така мотивація судової санкції не може бути обґрунтуванням для проведення обшуку. Тут є невирішене питання: немає в українському законодавстві процедури, яка б могла оберігати журналістів від такого втручання в їхню діяльність», – розповіла Муканова.
Радіо Свобода звернулося за коментарем до Валерія Легеневського, якого відрядили зі столиці до Харкова розслідувати причини зникнення Василя Климентьєва.
«Я коментарів не даю», – лаконічно заявив Легеневський.
У телефонному інтерв’ю Радіо Свобода заступник міністра внутрішніх справ Леонід Зима пообіцяв прокоментувати п’ятничний обшук квартири Петра Матвієнка за кілька днів, коли до Харкова приїде комісія з перевірки перебігу слідства.

 Поділитися