MENU

Подібні статті

Виборча кампанія у Львові «застрягла» у судіСадового, а також Свободу та РХП усунули з виборчих комісійЛьвівська міська ТВК затвердила особливі списки членів ДВКУ Сімферополі протестували проти можливої фальсифікації місцевих виборівНа місцевих виборах загрожує плутанина з бюлетенямиМісцеві вибори: тервиборчкоми безпідставно «відфутболили» кандидатівПартія регіонів зі скандалом захопила владу в тростянецькій виборчій комісіїМісцеві вибори – 2010: виборчі маніпуляціїЄвропарламент, як виняток, може надіслати спостерігачів в УкраїніЗаява передвиборчих делегацій НДІ та МФВС (ІРЕ5) щодо місцевих виборівЗаява КВУ за підсумками довгострокового моніторингу кампанії по місцевим виборамУ Львові змагаються виборчі клониЖоден міжнародний спостерігач в ЦВК не був зареєстрований – голова КВУВ Украину приедет делегация Конгресса местных и региональных властей СЕУ Кам’янці-Подільському продовжуються громадські акції протесту проти арешту міського головиХто робить Кам’янець землею героївПросто знимуть рейтингових кандидатів у мери?За ширмою «цілком таємно»Українці й далі не вірять, що можуть вплинути на владу через вибориЧлени ЦВК просять президента повернути виборчий процес у демократичне русло

У чесність виборів вірять 8 відсотків виборців - опитування

25.10.2010 | www.dw-world.de

Українці не вірять у чесні вибори і готові продавати свої голоси. За різними соціологічними дослідженнями, від 44 до 60 відсотків виборців кажуть про можливість фальсифікацій. А охочих продати свій голос щороку більшає.

Те, що вибори до місцевих рад відбудуться чесно і без фальшувань, вірять лише 8,5 відсотків українських виборців. Такі дані у своєму дослідженні наводить Фонд "Демократичні ініціативи". Водночас 14 відсотків опитаних впевнені, що фальсифікації будуть обов’язково і вони вплинуть на результати.
Найбільше стурбовані ймовірністю підроблення результату виборці північного та західного регіонів, а найменше на Донбасі. Це показало інше дослідження, соціологічної групи "Рейтинг".

Від розчарування у виборах люди готові продавати свої голоси, зауважив у коментарі Deutsche Welle соціолог Олексій Антипович. З понад двох тисяч респондентів – понад 12 відсотків готові це зробити. Буквально ще минулого року таких охочих було на три відсотки менше.

Ціна голосу - від 50 гривень
Свій голос виборці оцінюють від 50 до 800 гривень. І чим дорожче – тим більше бажаючих. "Це люди, які не бачать сенсу у голосуванні, вони не вірять, що результати будуть коректними. Або вони не мають вибору серед переліку політиків, і їм байдуже. І ще одна категорія – це бідні, які хочуть заробити",- каже Олексій Антипович. На його думку, ці люди зазвичай голосують "не підтримую жодного", а продаж – це не завжди жадоба грошей, а швидше відповідь на паразитизм політиків.
Досвід показує, що цифри про продаж насправді є декларативними, каже соціолог, бо респонденти неохоче дають відповідь на такі питання. Політолог Ігор Балинський вважає, що відсоток бажаючих продати голос суттєво поповнився власне людьми, які розчарувалися у "помаранчевій" владі.
Ще однією мотивацією до продажу є протест виборця на заангажованість інформаційного простору, маніпуляцію та агресію регіональних ЗМІ, що яскраво проявляється у час виборів. Але такі рішення радше продиктовані емоціями, каже політолог, бо далеко не всі люди знають про кримінальну відповідальність. Водночас трохи більше 70 відсотків українців запевняють, що не продали б свій голос за жодних обставин. Але і таких з кожним роком меншає на кілька відсотків.
Окремі політичні партії організували цілу кампанію із закликами не продавати голоси, поширюючи серед молоді відповідного змісту плакати.
Галина Стадник

 Поділитися