MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Підозріла старанністьЯнукович засекретив витрати на день народженняНардепи відмовилися звітувати про свої витратиРозгляд закону про доступ до публічної інформації знову затягуєтьсяФракція Януковича не дала голосів за закон, який він обіцяв ЄвропіЖурналісти закликають депутатів ухвалити закон про доступ до публічної інформаціїРада провалила закон про доступ до інформаціїБез інформації немає демократіїБондаренко, Мірошниченко і Шевченко узгодили остаточну редакцію закону про доступ до публічної інформаціїМеню Хорошковського: Королівський краб та реформи на закускуРезолюція Європарламенту щодо України (Неофіційний переклад українською)Інститут Медіа Права позивається до Верховної Ради УкраїниПризначення пенсії у зв’язку із втратою годувальникаЗвіт за результатами моніторингового візиту до Диканівської виправної колонії №12 Звіт за результатами моніторингового візиту до Покровської виправної колонії №17 Звіт за результатами моніторингового візиту до Харківського слідчого ізолятораЗвіт за результатами моніторингового візиту до Дніпровської виправної колонії №89Звіт за результатами моніторингового візиту до Дніпровської установи виконання покарань №4 Узагальнення нормативних актів щодо державної допомоги жертвам війниЗвіт за результатами моніторингового візиту до Менської виправної колонії №91

Журналісти передали звернення до ЄС щодо ухвалення закону «Про доступ до публічної інформації»

15.11.2010    джерело: www.telekritika.ua
Підписанти просять президента Європейської Ради Германа Ван Ромпея 22 листопада під час саміту Україна-ЄС підняти перед В.Януковичем питання щодо ухвалення закону «Про доступ до публічної інформації»

Українські журналісти передали до представництва ЄС у Києві звернення до голови Євросоюзу Ван Ромпея щодо ухвалення закону «Про доступ до публічної інформації». Під зверненням до Ван Ромпея підписалося 125 журналістів, а також профспілкових і громадських лідерів, повідомляє «Українська правда».

Підписанти просять президента Європейської Ради Германа Ван Ромпея 22 листопада під час саміту Україна-ЄС підняти перед Віктором Януковичем питання щодо ухвалення закону «Про доступ до публічної інформації». «Напередодні саміту вважаємо за необхідне звернутися до Вас із проханням порушити на найвищому рівні питання щодо зобов’язання української влади перед українським суспільством та міжнародними організаціями, зокрема ПАРЄ, ухвалити закон "Про доступ до публічної інформації"», - ідеться в листі. Серед підписантів звернення журналісти Сергій Рахманін, Вахтанг Кіпіані, Олена Притула, Артем Шевченко.

Свої підписи поставили журналісти телеканалів 1+1, ICTV, СТБ, 5 каналу, TVi, Національної радіокомпанії, журналів «Кореспондент, «Український тиждень», газет «Дзеркало тижня», «Коммерсантъ», «Сегодня», «Газета по-українськи», «Kyiv Post», «Голос України», інформагенцій «Інтерфакс-Україна», УНІАН, «Українські новини», «ЛігаБізнесІнформ», інтернет-видань «Телекритика», «Українська правда», «Обком» тощо.

Нагадаємо, у зверненні зазначається, що у Верховній Раді зараз знаходиться однойменний законопроект (№2763), зареєстрований 11 липня 2008 р. та проголосований у першому читанні. Він був розроблений українськими та міжнародними поважними організаціями та був визнаний експертами Ради Європи, які поставили документу високу оцінку.

Звертаючись до Германа ван Ромпея, громадські активісти та журналісти наголошують, що під різними приводами українська влада відмовляється ухвалювати цей документ попри численні обіцянки на міжнародному рівні. «Зокрема, представники влади пояснюють своє небажання приймати законопроект внесенням ними 02 листопада 2010 року "альтернативного" законопроекту», - йдеться у зверненні. Нагадаємо, що медіаексперти та журналісти розкритикували вищезгаданий законопроект, авторами якого є депутати Олена Бондаренко, Володимир Ландік та Юрій Стець. Так за оцінкою директора Інституту медіа права Тараса Шевченка, «альтернативний» законопроект дуже слабкий та у багатьох питаннях він не покращує, а погіршує ситуацію як щодо доступу до інформації, так і щодо свободи слова в цілому. А юрист Інституту масової інформації Роман Головенко зазначив, що його реєстрація є прямим порушенням регламенту. Збір підписів розпочався на початку листопада.

Раніше, 21 жовтня Верховна Рада мала голосувати в другому читанні закон «Про доступ до публічної інформації», внесений бютівцем Андрієм Шевченком і підтриманий експертами Ради Європи. Однак сигнальне голосування 21 жовтня показало, що закон готова підтримати лише один депутат від Партії регіонів Юлія Новікова. Після цього розгляд питання перенесли на 2 листопада, однак голосування так і не відбулося. Партія регіонів заявила, що не голосуватиме за цей закон.Водночас президент Віктор Янукович обіцяв підписати закон «Про доступ до публічної інформації», якщо той буде проголосований Верховною Радою.

 «Він вважає актуальним завданням скоротити терміни задоволення інформаційних запитів до п’яти днів, а в надзвичайних ситуаціях - до двох», - повідомляла прес-служба Адміністрації президента.

 Поділитися