MENU

Подібні статті

Меню Хорошковського: Королівський краб та реформи на закускуЖурналісти передали звернення до ЄС щодо ухвалення закону «Про доступ до публічної інформації»Підозріла старанністьЯнукович засекретив витрати на день народженняНардепи відмовилися звітувати про свої витратиРозгляд закону про доступ до публічної інформації знову затягуєтьсяФракція Януковича не дала голосів за закон, який він обіцяв ЄвропіЖурналісти закликають депутатів ухвалити закон про доступ до публічної інформаціїРада провалила закон про доступ до інформаціїБез інформації немає демократіїБандера. Запрошення до спокійної розмовиЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 35 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 30.03.2020–04.04.2020 Практика застосування статті 111 Кримінального кодексу УкраїниКримінальні провадження за статтею 111 КК України щодо журналістівЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 32 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 09.03.2020–13.03.2020Телефонний зв’язок із медчастинами тюрем заборонений таємним наказом Мін’юсту, — ДКВСВисновок щодо політичних мотивів кримінального переслідування та порушень прав людини у справі Сергія ПашинськогоЄСПЛ підтвердив право журналістки не розкривати джерело інформаціїТерор у карантинній обгортці: окрема думка судді КСУ Сліденка щодо конституційності карантинних обмеженьЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 27 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 03.02.2020–07.02.2020

Інститут Медіа Права позивається до Верховної Ради України

18.11.2010 | medialaw.kiev.ua

Шістнадцятого листопада 2010 року Інститут Медіа Права подав до Вищого адміністративного суду України судовий позов до Верховної Ради України. Причиною стала відсутність відповіді на інформаційний запит, надісланий до парламенту у вересні 2010 року. Запит був отриманий уповноваженою особою парламенту 16 вересня. Це підтверджується повідомленням про вручення кореспонденції, копію якого Інститут Медіа Права також передав до суду. За Законом України «Про інформацію» Верховна Рада України повинна була у місячний строк надати запитану інформацію або ж протягом 10 днів повідомити, що запит не підлягає задоволенню. Однак за два місяці з парламенту не надійшло ніякої відповіді стосовно отриманого листа.

Інформаційний запит, про який ідеться, стосувався діяльності газети «Голос України». Інститут Медіа Права хотів дізнатися, як пов’язані організаційно і фінансово Верховна Рада України (засновник «Голосу України») та приватне підприємство, що видає цю газету. У запиті були поставлені питання про те, які функції здійснює підприємство «Редакція газети «Голос України» щодо зазначеної газети; на якій підставі їй були передані повноваження у сфері видання цього ЗМІ; чи укладалися відповідні договори між Верховною Радою України та цим підприємством; чи проводилася процедура державних закупівель на видання «Голосу України» та чи існує у газети статут редакції.

«На жаль, Верховна Рада України демонструє закритість у доступі до власної фінансової інформації, - говорить директор Інституту Медіа Права Тарас Шевченко. – Ми вважаємо, що оскарження незаконних дій до суду є єдиним способом навчити чиновників поважати право на свободу інформації».

«Голос України» є офіційним друкованим виданням Верховної Ради України. На видання цієї газети разом із журналом «Віче» у державному бюджеті на 2010 рік передбачено 13 048 000 грн.

Зараз на розгляді Верховної Ради України знаходиться законопроект «Про доступ до публічної інформації», який має розширити можливості в одержанні інформації за запитами.

 Поділитися