MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Меню Хорошковського: Королівський краб та реформи на закускуЖурналісти передали звернення до ЄС щодо ухвалення закону «Про доступ до публічної інформації»Підозріла старанністьЯнукович засекретив витрати на день народженняНардепи відмовилися звітувати про свої витратиРозгляд закону про доступ до публічної інформації знову затягуєтьсяФракція Януковича не дала голосів за закон, який він обіцяв ЄвропіЖурналісти закликають депутатів ухвалити закон про доступ до публічної інформаціїРада провалила закон про доступ до інформаціїБез інформації немає демократіїПризначення пенсії у зв’язку із втратою годувальникаНорвегія відмовила ексвагнерівцю у наданні притулку Звіт за результатами моніторингового візиту до Диканівської виправної колонії №12 Звіт за результатами моніторингового візиту до Покровської виправної колонії №17 Звіт за результатами моніторингового візиту до Харківського слідчого ізолятораЗвіт за результатами моніторингового візиту до Дніпровської виправної колонії №89Звіт за результатами моніторингового візиту до Дніпровської установи виконання покарань №4 Узагальнення нормативних актів щодо державної допомоги жертвам війниЗвіт за результатами моніторингового візиту до Менської виправної колонії №91Тюрма за лайки? Як в Україні карають за виправдовування російської агресії

Інститут Медіа Права позивається до Верховної Ради України

18.11.2010    джерело: medialaw.kiev.ua
«На жаль, ВРУ демонструє закритість у доступі до власної фінансової інформації, - говорить Тарас Шевченко. – Ми вважаємо, що оскарження незаконних дій до суду є єдиним способом навчити чиновників поважати право на свободу інформації».

Шістнадцятого листопада 2010 року Інститут Медіа Права подав до Вищого адміністративного суду України судовий позов до Верховної Ради України. Причиною стала відсутність відповіді на інформаційний запит, надісланий до парламенту у вересні 2010 року. Запит був отриманий уповноваженою особою парламенту 16 вересня. Це підтверджується повідомленням про вручення кореспонденції, копію якого Інститут Медіа Права також передав до суду. За Законом України «Про інформацію» Верховна Рада України повинна була у місячний строк надати запитану інформацію або ж протягом 10 днів повідомити, що запит не підлягає задоволенню. Однак за два місяці з парламенту не надійшло ніякої відповіді стосовно отриманого листа.

Інформаційний запит, про який ідеться, стосувався діяльності газети «Голос України». Інститут Медіа Права хотів дізнатися, як пов’язані організаційно і фінансово Верховна Рада України (засновник «Голосу України») та приватне підприємство, що видає цю газету. У запиті були поставлені питання про те, які функції здійснює підприємство «Редакція газети «Голос України» щодо зазначеної газети; на якій підставі їй були передані повноваження у сфері видання цього ЗМІ; чи укладалися відповідні договори між Верховною Радою України та цим підприємством; чи проводилася процедура державних закупівель на видання «Голосу України» та чи існує у газети статут редакції.

«На жаль, Верховна Рада України демонструє закритість у доступі до власної фінансової інформації, - говорить директор Інституту Медіа Права Тарас Шевченко. – Ми вважаємо, що оскарження незаконних дій до суду є єдиним способом навчити чиновників поважати право на свободу інформації».

«Голос України» є офіційним друкованим виданням Верховної Ради України. На видання цієї газети разом із журналом «Віче» у державному бюджеті на 2010 рік передбачено 13 048 000 грн.

Зараз на розгляді Верховної Ради України знаходиться законопроект «Про доступ до публічної інформації», який має розширити можливості в одержанні інформації за запитами.

 Поділитися