MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Луганську відбуваються бійки із вихідцями з Кавказу та Африки

10.11.2011    джерело: www.bbc.co.uk

У Луганську почастішали випадки бійок і сутичок між місцевими жителями та іноземцями – вихідцями із Кавказу, Середньої Азії та Африки.

Міліція вважає, що всі ці злочини здійснюються на побутовому ґрунті, але захисники постраждалих іноземців переконані, що ідеться про злочини через національну приналежність.

Другий тиждень студентське містечко Луганського національного університету охороняють посилені патрулі міліції.

Студентам, передусім іноземцям, радять не виходити із гуртожитків без особливої потреби.

Підвищені заходи безпеки впровадили після нападу на студентів – вихідців із інших країн.

Шаурма і тайбоксери

Увечері 1-го листопада декілька десятків молодиків у медичних масках і озброєні бітами розбили вітрини і пошкодили устаткування в кіоску, де продають шаурму.

Кіоск, що належить вихідцю із Азербайджану, розташований біля головного навчального корпусу університету. Потім нападники перемістилися до одного з дев’ятиповерхових гуртожитків університету і побили іноземців. Четверо з них потрапили до лікарні.

Міліція вже затримала кількох організаторів нападу, повідомила прес-служба обласної міліції. Адвокат одного із постраждалих Ігор Чудовський твердить, що всі затримані – відомі спортсмени-тайбоксери, які тренуються в одному зі спортивних клубів Луганська.

Головний підозрюваний є тренером команди, яка цього року виграла Кубок губернатора Луганщини. Цього спортсмена залишили під вартою, двох інших відпустили під підписку про невиїзд.

За інформацією пана Чудовського, справу про напад на іноземців можуть перекваліфіковувати із «хуліганства» на «розпалювання міжнаціональної ворожнечі» і передати до органів Служби безпеки.

«Постраждав кіоск, де іноземці готували страви національної кухні. Відразу після знищення кіоску шаурми постраждали іноземні студенти. На їхню адресу вигукували гасла „Іноземці, забирайтеся геть з України“», – заявив адвокат Чудовський.

Смерть луганчанина внаслідок бійки

Окрім цього інциденту, у Луганську за останній місяць сталося ще дві бійки за участю іноземців. Один із них, що закінчився смертю луганчанина, став, на думку місцевих оглядачів, причиною подальших конфліктів.

Один інцидент стався біля одного із луганських нічних клубів. Під час бійки іноземний студент – представник Середньої Азії – поранив ножем двох луганчан, один із них помер.

Незабаром після цього місцева громадська організація «Луганці» провела у Луганську два пікети під гаслами «Проти свавілля іноземців» і «Проти шаурми» як продукту, що нібито не притаманний українцям.

Другий пікет відбувся біля кіоску, який через декілька днів розтрощили невідомі у масках.

Але лідер «Луганців» Сергій Коваленко заперечує причетність до погрому.

«Ми не закликаємо людей трощити кіоски і бити студентів-іноземців. Потрібно всі питання вирішувати у законний спосіб», – говорить пан Коваленко. Проте, його визнали свідком в справі про напад на кіоск шаурми і вже викликали в міліцію на допит.

Чергова різанина за участю іноземців в Луганську сталася в ніч на п’яте листопада. У під’їзді однієї із «хрущовок», де орендували квартиру двоє студентів-африканців, виник конфлікт із студентами – громадянами України. Один із них розбитою пляшкою порізав чотирьох африканців. Студентів затримала міліція, хто винен у цьому інциденті, зараз з’ясовує слідство.

Подалі від Луганська

Після цього випадку в Алчевську, де вчиться декілька сотень іноземців, студентське самоврядування місцевого університету виступило з ініціативою створити добровільну народну дружину для захисту іноземців.

«Іноземці в Україні мають такі ж права, як і інші громадяни. І ми прекрасно розуміємо, що іноземні студенти – це додатковий заробіток для вишу», – заявив почесний голова студентського самоврядування Донбаського гірничо-технічного університету Павло Лисянський.

Тим часом студенти-іноземці обговорюють можливість перейти у виші інших міст або взагалі виїхати з України.

«До нападу на студмістечко все було нормально, а зараз на вулицях перехожі на нас стали озиратися. Я хочу вчитися в Україні, але з Луганська, напевно, виїду», – розповів bbc.ua студент-азербайджанець Аріф Садигов.

Він та його товариші вчаться в Луганському національному університеті, вони стали свідками нападу на студмістечко, і тепер планують продовжити навчання у Харкові.

Утім, офіційних заяв від іноземців про переведення або виїзд з України поки не надходило, повідомили у ректораті університету.

10.11.2011

 Поділитися