MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27.01.2012   
У цей день, 27 січня 1945 року, радянські війська звільнили нацистський концентраційний табір Аушвіц. В Україні цього року цю дату відзначають уперше.

Цього року Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в Україні відзначають уперше.

Цю пам’ятну дату запроваджено Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7) – у цей день, 27 січня 1945 року, радянські війська звільнили нацистський концентраційний табір Аушвіц.

Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам’ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в 2012 році присвячений темі «Діти й Голокост». ООН вшановує пам’ять півтора мільйонів єврейських дітей, що загинули в результаті Голокосту, а також тисяч дітей народностей рома й сінті, інвалідів та інших людей, що постраждали й загинули від рук нацистів та їхніх пособників. Декому з дітей вдалося переховатися й вижити, але багато хто став жертвою медичних експериментів або був направлений у газові камери одразу по прибутті в табори смерті.

«Сьогодні, вшановуючи пам’ять усіх тих, хто загинув у вогні Голокосту, – людей молодого й старшого поколінь, – я закликаю всі нації подбати про найуразливих, незалежно від раси й кольору шкіри, статі й віровизнання. Діти, як ніхто інший, беззахисні перед найгіршими проявами людського єства», – йдеться в посланні Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна.

Використано матеріали веб-сайту ООН.

 Поділитися