MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Журналістку Титаренко, яка заявила про погрози, вперше допитали

16.01.2013    джерело: www.radiosvoboda.org
Володимир Носков
Жанна Титаренко, журналіст харківського Інтернет-видання «Справжня варта», заявляє, що їй погрожують знищенням невідомі, і це пов’язує зі своїми розслідуваннями.

Жанна Титаренко, журналіст харківського Інтернет-видання «Справжня варта», заявляє, що їй погрожують знищенням невідомі, і це пов’язує зі своїми розслідуваннями.

Міліція повідомляє, що проводить перевірку заяви Титаренко. За розвитком історії стежать у Національній спілці журналістів України. Водночас Жанну Титаренко у понеділок викликали на перший допит.

Кілька годин провела у кабінеті слідчого Жанна Титаренко. За її словами, старший слідчий Людмила Лашина цікавилася журналістськими заробітками, спрямуванням Інтернет-ресурсу «Справжня варта», куди дописує Жанна Титаренко, тематикою її матеріалів. І лише незначну частину допиту слідчий приділила погрозам та нічній пригоді, що сталася з 5 на 6 січня.

Як згадує Жанна Титаренко, вночі вона почула сильний грюкіт у вікно та крик. «Сильне гупання, тоді мат і вигук: «Уб’ю». А потім сильний-сильний крик, і все завершилося нелюдським криком, але вже далі», – каже вона.

Раніше, десь із середини грудня, їй до поштової скриньки почали вкидати листівки з погрозами.

«З одного боку листівки моє фото на цвинтарному пам’ятнику, а з іншого боку йде напис: «Ты уже готова или нет? Поверь, умереть на Рождество – это круто!» – розповідає кореспондент «Справжньої варти».

Жанна Титаренко останнім часом опублікувала розслідування про катування в харківській та полтавській психіатричних лікарнях, писала про судове засідання у справі щодо побиття членами організації «Патріот України» історика Олексія Корнєва.

А останній матеріал був присвячений міліцейському свавіллю, зазначає журналістка.

«У мене підозра складається на міліцію, тому що 16 грудня я опублікувала журналістське розслідування про зникнення Євгена Тимченка. Це був звичайний хлопець, не пиячив, не палив. Він вийшов з дому і не повернувся», – зауважує Жанна Титаренко.

Матері Євгена Тимченка Ірині Левашовій сказали, що син загинув під час автомобільної аварії. Однак виявилося, що труп певний час переховували під чужим прізвищем. До того ж Ірина Левашова не розпізнала свого сина, а відповідних експертиз так і не домоглася.

У своєму журналістському розслідуванні Жанна Титаренко навела кілька документів із прізвищами міліцейських посадовців. У міліції після заяви Жанни Титаренко взялися за перевірку наведених фактів і погроз на її адресу.

«Справа Титаренко перебуває під особистим контролем обласного управління міліції», – повідомив прес-центр головного управління МВС Харківщини.

Тим часом Жанна Титаренко припускає, що її можуть переслідувати і незадоволені висвітленням судового процесу проти Олега Однороженка, ідеологічного референта соціал-націоналістичної організації «Патріот України». Він судиться з головою націоналістичної громадської організації «Надія нації» Олексієм Корнєвим.

Жанна Титаренко твердить, що їй прихильники «Патріоту України» у грубій формі радили більше не з’являтися в судовій залі.

У Спілці журналістів обіцяють стежити

На думку правозахисника, члена правління харківського осередку Національної спілки журналістів України Юрія Чумака, комусь матеріали Жанни Титаренко могли й дійсно здатися незручними. Юрій Чумак, який у правлінні харківського осередку НСЖУ відповідає за правові питання, обіцяє, що організація стежитиме за розвитком історії Жанни Титаренко і за необхідності в неї втручатиметься.

У харківських журналістських колах Інтернет-проект «Справжня варта» мало відомий. На сайті електронного видання написано, що це інформаційний майданчик для патріотів України. Свій ресурс кореспонденти називають опозиційним до чинної влади…

А Жанна Титаренко вперше стала відомою влітку минулого року, коли розпочала голодування під час Мовного майдану, тоді дівчина знепритомніла. Восени вона безуспішно балотувалася в народні депутати від «Нашої України». Жанна нині навчається у магістратурі Харківського авіаційного університету, має стати економістом.

 Поділитися