MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Справа Звенигороського: Апеляційний суд залишив вирок міліціонерам без змін

25.04.2013   
Георгій Кобзар

 

У Харкові апеляційний суд залишив без змін вирок щодо трьох міліціонерів, які побили до смерті незаконно затриманого Євгена Звенигородського.

Нагадаємо, в березні 2011 року сержант міліції Богдан Цихмістро, прапорщик міліції Олексій Лазарєв і майор міліції Олександр Марченко незаконно затримали двох харків’ян і доставили їх до приміщення ГУМВС України в Харківській області, розташоване в центрі міста.

Міліціонери побили обох затриманих, після чого Євгена Звенигородського ледь живим винесли й залишили в сквері навпроти адміністративної будівлі міліції. Через 7,5 годин потерпілий помер у лікарні.

6 квітня 2012 р., за вироком суду Київського району м. Харкова Б. Цихмістро був засуджений до 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади владними повноваженнями в правоохоронних органах строком на 3 роки. Його співучасників засудили до 4-х років позбавлення волі з позбавленням права займати такі посади в правоохоронних органах строком на 1 рік.

Засуджені подали апеляції на вирок Київського райсуду Харкова. Апеляції також подали й родичі загиблого, які вважали вирок дуже м’яким. Утім, Харківський апеляційний суд залишив без змін вирок суду 1-ї інстанції.

 

За даними «Міжнародної Амністії в Україні», за минулий рік до прокуратури було подано 114 тис. 474 скарг з боку громадян щодо перевищення повноважень міліціонерами, в тому числі і про застосування тортур. З цих скарг тільки по 1 тис. 750 було розпочато розслідування, а порушено було лише 32 кримінальні справи.

Проте, у МВС зазначали, що 2012 року було порушено 30 кримінальних справ за перевищення повноважень працівниками міліції і зафіксовано 5 фактів, які можна кваліфікувати як катування. Щоправда, пізніше МВС визнало, що прокуратурою було порушено 8 справ проти співробітників міліції за застосування тортур.

На думку експертів Асоціації УМДПЛ, у 2012 році 97% від загальної кількості всіх звернень громадян про жорстоке ставлення до них у міліції визнані органами прокуратури такими, що не знайшли свого підтвердження.

Тому не дивно, що дослідник Amnesty International по Східній Європі та Центральній Азії Хеза Макгілл вважає, що українська прокуратура довела свою неспроможність адекватно реагувати на скарги громадян про застосування сили та катувань з боку міліції.

 Поділитися