MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Теоретичні знання викарбовуються в емпіричні навички

08.05.2013   
Георгій Кобзар
Завданням «Центру правової інформації та консультацій Чугуївської правозахисної групи є надання жителям м. Чугуєва та Чугуївського району базової інформації з правових питань. До цієї діяльності Центр активно залучає волонтерів.

Завданням «Центру правової інформації та консультацій Чугуївської правозахисної групи є надання жителям м. Чугуєва та Чугуївського району базової інформації з правових питань (консультацій, витягів із законів, пам’яток, зразків звернень і скарг). До цієї діяльності Центр активно залучає волонтерів.

Як зазначено у посібнику зі створення центрів правової інформації та консультацій «Правова допомога у громаді», виданого Міжнародним фондом «Відродження» та Фундацією «Відкрите суспільство» (Будапешт) у співпраці з Програмою Розвитку ООН, «корисним кадровим ресурсом та інтелектуальним потенціалом Центру є добровольці… Студенти можуть бути залучені як помічники юристів на громадських засадах у вільний від навчання час».

І «Центр правової інформації та консультацій» Чугуївської правозахисної групи (ЧПГ) продовжує практику залучення волонтерів до виїзного прийому громадян.

26 квітня 2013 р. у селищній раді смт. Кочеток Чугуївського району Харківської області відбувся черговий виїзний прийом, організований спеціалістами Центру.

З відвідувачами спілкувалися голова Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов, керівник громадської приймальні Центру Юрій Чумак та волонтер ЧПГ – студент Харківського національного університету внутрішніх справ Ігор Сєвідов.

Слід зазначити, що Ігор є мешканцем селища Кочеток, добре знаним односельцями. Майбутній юрист уважно вислуховував візитерів, за необхідності відшуковував витяги із законів в Інтернеті, надавав практичні поради, занотовував проблемні правові питання, які необхідно опрацювати у майбутньому.

Питання, що цікавили громадян, були різноманітними: виконання рішення апеляційного суду щодо здійснення виплати дитині війни, отримання заборгованості за аліменти, пропущення строку позовної давності, оформлення самобудови тощо.

Враховуючи, що у прийомі брав участь юрист високої кваліфікації адвокат Роман Лихачов, на усі запитання, з якими зверталися жителі смт. Кочеток, були дані вичерпні відповіді, надана фахова правова консультація.

Також керівник приймальні Юрій Чумак поділився з відвідувачами інформаційними буклетами та пам’ятками, підготовленими Міжнародним фондом «Відродження» за програмою «Верховенство права».

На думку Ігоря Сєвідова, досвід, набутий ним під час роботи виїзної приймальні, є непересічним, адже тільки у практичній діяльності теоретичні знання, отримані у виші, викарбовуються у сталі емпіричні навички.

Отже, як підкреслюється у посібнику «Правова допомога у громаді», стажування студентів-консультантів в Центрі дійсно «сприяє правовому вихованню молоді, формуванню навичок спілкування з різними категоріями громадян, виховує почуття відповідальності, допомагає в підборі кадрів для подальшої роботи у сфері надання безоплатної правової допомоги».

 Поділитися