MENU

Каральна психіатрія в Україні? Справа Раїси Радченко

16.07.2013

Як повідомляє сайт «Майдан», райсуд Запоріжжя 15 липня 2013 р. прийняв рішення відправити директора об’єднання мешканців багатоквартирного будинку Раїсу Радченко безстроково на примусове лікування до психлікарні.

За словами адвоката затриманої Марини Захарової, таке рішення суд ухвалив, пославшись на сфабрикований місцевими лікарями діагноз «органічне враження головного мозку, шизофренія», без виклику свідків, не вислухавши захисника.

М. Захарова зазначає, що Раїса Радченко боролася в своєму місті з власниками незаконно працюючого бару та рейдерами з банку (які захопили частину нерухомого майна, що належало мешканцям будинку, де мешкала Раїса з родиною). Очевидно, рейдери домовилися з правоохоронцями, щоб активістку запроторили до психіатричної лікарні.

Також існує припущення, що могли «замовити» Раїсу Радченко в мерії міста Запоріжжя, бо вона була головою домового комітету й «вибила» в міськвиконкомі 300 000 грн. на ремонт покрівлі, але чиновники ті гроші розікрали.

Громадськість Запоріжжя обурена з даного приводу і вимагає від правоохоронців пояснень. Всі хто особисто знає Раїсу Радченко, говорять, що вона абсолютно здорова людина з загостреним відчуттям справедливості.

Відеоінтерв’ю з адвокатом та донькою Р. Радченко можна переглянути тут:

 Поділитися