MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Навіщо Міністерству освіти і науки моя національність?

24.09.2013   
Грицько Селюк

Історія про те, як головне управління освіти Києва вимагало від шкіл списки дітей працівників ЗМІ, змусило зацікавитися питанням: навіщо в школі батьки заповнюють анкети, де завжди вказують не тільки ПІБ, адресу, номер телефону, але і місце роботи.

В єдину державну електронну базу з питань освіти (ЕГЕБО), яку досі пов'язували з абітурієнтами, студентами і викладачами вузів, тепер починають вводити інформацію про школярів і навіть дошкільнят.

В базі міститься інформація не тільки про учнів та вчителів, але і про батьків: національність, громадянство (переносяться з копії свідоцтва про народження дитини), дата народження, місце роботи, телефон, e-mail, стверджує у своїй статті журналіст DT.UA Оксана Онищенко.

Обробка інформації відбувається через ліцензійне програмне забезпечення "Курс: школа", яка кожна школа купує (до речі, за свої гроші) у ТОВ "Нові знання".

З допомогою цього вся інформація з шкіл направляється в інформаційну систему управління освітою (ІСУО), а вже з неї - в електронну базу ЕГЕБО, адміністратором якої є сумнозвісна держпідприємство "Інфоресурс", створене Міністерством освіти.

Планується, що інформація буде збиратися по районах, потім по областях і нарешті - по всій країні. Офіційним власником бази ЕГЕБО є МОН.

У 2012 році наказом Міносвіти в різних регіонах України був проведений експеримент "ІСУО-2012" з реалізації цього плану. Його результати визнані задовільними. З 2013 року всі школи повинні подавати звіти на портал ІСУО. Є спеціальний лист і методичні рекомендації МОН з цього приводу.

"Хто знає, може бути, сьогоднішня історія з батьками-журналістами здасться нам через кілька років квіточками. Адже по завершенню створення електронної бази чиновникам вже не потрібно буде нікого ні про що просити. Досить правильно задати пошук",- зазначає Оксана Онищенко.

 Поділитися