MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

За спалення портрету Януковича – кримінальне переслідування

22.12.2013   
Юрій Шершень

20 грудня 2013 р. четверо активістів Євромайдану м. Калуша були викликані на допит до міліції у справі про спалення портрету Януковича.

Того ж дня одному з них було вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Олег Савка, Віктор Величковський, Вадим Павлюк та Володимир Кушлик з’явилися до міського відділу УМВС України в Івано-Франківській області на допит в якості свідків у кримінальному провадженні №120130901700001733 – у супроводі кількох сотень небайдужих громадян різного віку. Проте троє із них, користуючись своїм конституційним правом, посилаючись на статтю 63 Конституції України, відмовились свідчити проти себе. Активістів після того відпустили, не озвучивши жодної іншої вимоги.

Але вже через 2 години виконуючий обов’язки заступника начальника слідчого відділу Калуського МВ УМВС Денис Майборода перетелефонував 28-річному Олегу Савці й запросив його якомога швидше з’явитися до нього з адвокатом для дачі додаткових показань.

Коли активіст прийшов у відділок, слідчий вручив йому повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення – «грубого порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, вчиненому групою осіб, за що передбачена кримінальна відповідальність за ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство)».

У відповідь тепер вже підозрюваний, посилаючись на статтю 63 Конституції України, відмовився давати свідчення щодо себе.

Олегу Савці інкримінують, що він 30 листопада 2013 року під час проведення сесії Калуської міської ради поблизу пам’ятника Шухевичу, начебто «перебуваючи у злочинній змові з іншими особами, грубо порушуючи громадський порядок, що виразилося в нахабному виявленні зневажливого ставлення до існуючих у суспільстві загальновизнаних правил поведінки і моральності, демонстрації вкрай зневажливого відношення до обраного шляхом загальнонародного голосування гаранта Конституції України – діючого Президента держави Януковича В.Ф., здійснив спільно з вищевказаними громадянами привселюдне спалення офіційного портрету діючого Президента України, чим було допущено приниження політичних поглядів та вподобань громадян, утвердження власної зверхності та безкарності».

Нагадаємо, в прикарпатських Коломиї та Калуші на знак протесту проти насильницького розгону Майдану в ніч з 29 на 30 листопада рішенням сесій міських рад заборонили використовувати в установах державної та місцевої влади портрети президента Віктора Януковича.

 Поділитися