MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Гра в домофонну «Монополію» у Харкові належно оцінена Омбудсменом

28.01.2014   
Георгій Кобзар

З метою недопущення порушень майнових прав мешканців міста Харкова Омбудсменом України Валерією Лутковською внесено подання Харківському міському голові.

«Всі домофони, які встановлені на під’їздах харківських будинків, стануть комунальними!» Таке завдання поставив мер Харкова Геннадій Кернес.

За словами Кернеса, приватні структури, які займалися установкою та обслуговуванням пристроїв замково-переговорного зв’язку, поставилися до своєї роботи безвідповідально. «Тому прийнято рішення, що за роботу домофонів відповідатиме КП «Харківміськліфт», – заявив Кернес.

Директор Департаменту житлового господарства Харківської міськради Роман Нехорошков назвав «прогрішення», через які приватні фірми, що встановлюють домофони, будуть прибрані з цього ринку послуг. Він зазначив, що практично всі приватні підприємства з обслуговування домофонів працюють без договорів з КП «Жилкомсервіс». Крім того, більшість з них розташовані в Києві, що, мовляв, «значно ускладнює прийом і виконання заявок на ремонт».

Проте така гра в «Монополію» від міської влади зустріла, м’яко кажучи, невдоволення значної частки жителів Харкова. І вони звернулися до Омбудсмена Валерії Лутковської «щодо захисту прав на пристрої замково-переговорного зв’язку, які перебувають у їхній спільній власності».

Як повідомляє офіційний сайт Омбудсмена, Уповноваженим з прав людини був проведений аналіз положень рішення 26-ї сесії Харківської міської ради 6-го скликання від 25.09.2013 р. «Про затвердження Порядку встановлення та утримання пристроїв замково-переговорного зв’язку у багатоквартирних житлових будинках комунальної власності територіальної громади міста Харкова».

За його наслідками Омбудсмен прийшла до висновку, що положення зазначеного документу, які регулюють прийняття у комунальну власність пристроїв замково-переговорного зв’язку як безхазяйне майно, а також установлення домофонів за рішенням більшості голосів мешканців будинку або профільного департаменту, призводять до порушення майнових прав людини, її права власності на спільне майно.

З метою недопущення порушень майнових прав мешканців міста Харкова Омбудсменом України Валерією Лутковською внесено подання Харківському міському голові Геннадію Кернесу. У ньому Уповноважений наполягає на вжитті невідкладних дій щодо приведення відповідного рішення 26-ї сесії Харківської міської ради 6-го скликання від 25.09.2013 р. до вимог чинного законодавства.

Зазначимо, що всього в Харкові на ринку з обслуговування «пристроїв замково-переговорного зв’язку» працюють 8 приватних компаній, на балансі яких знаходиться орієнтовно 5-7 тис. домофонів.

 Поділитися