MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Опис результатів робочої зустрічі груп №3 та №4 Експертної ради при МВС «Кадрова політика, захист прав працівників» та «Система навчання та підготовки персоналу»

15.04.2014   
Олег Мартиненко

14.04 відбулася робоча зустріч груп № 3, 4 (Кадрова політика, захист прав працівників; система навчання та підготовки персоналу).

Під час зустрічі працівники МВС продемонстрували наступні стратегії поведінки:

1 – суперечки та зауваження щодо некоректного використання термінів та формулювань наших думок (скажімо, не «ліквідація вузів МВС», а «реформування відомчої освіти», не «підготовка персоналу», а «підготовка персоналу для Прикордонної та Міграційної служби» тощо).

2 -  демонстрація власного досвіду як такого, що має перевершувати усі існуючі підходи та доктрини у сучасній поліцеїстиці («я був у Німеччині, так ось там на вулицях…»,  «я особисто подорожував по Польщі, і ось там…)

3 – наведення великої кількості цифр без наявного зв’язку з формальною логікою попередніх виступів, аби продемонструвати одну важливу тезу «Усе, що ви кажете – вкрай цікаво та важливо, але усе це принципово неможливо, оскільки в нас (в МВС) на це не вистачає фінансування. Будуть великі гроші – буде великий результат».

На превелике щастя, усі члени нашої робочої групи показали не лише витримку, але й наполегливу активність у викладенні власних думок. Завдяки виступам А.Леухіної, О.Банчука та М.Легенької експерти від МВС стали трохи обережніше маніпулювати нашою свідомістю та висловлювати власні емоції.

Наприкінці зустрічі це дало можливість наголосити на наших мінімальних очікуваннях від персоналу МВС:

1.       Визначити 2-3-працівника від Департаменту кадрового забезпечення (ДКЗ), Державного науково-дослідного інституту (ДНДІ), Департаменту  моніторингу та організаційно-інспекторської роботи (колишній Головний штаб), Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку (ДФЗБО) для подальшої роботи з членами робочої групи, надати їх контакти (номер мобільного телефону, адреса електронної пошти) – до 15.04.

2.       Надати пропозиції щодо фахівців, яких доцільно залучити до робочої групи, підготувати проект розпорядження Міністра щодо їх залучення – до 18.04.

3.       Підготувати аналіз існуючих проблем в системі кадрового забезпечення та професійної підготовки – до 18.04.

4.       Надати існуючі узагальнення, огляди досвіду країн Європи в системі проф. підготовки та кадрової роботи – до 18.04.

5.       Надати існуючі нормативи ОВС в системі проф. підготовки – до 18.04.

Ми також домовилися про те, що ми поділяємо більшість тез-пропозицій, висловлених представниками МВС:

1.       Закласти в Концепцію реформування МВС формулювання, моделі та пропозиції, які мають забезпечити стабільність реформаторського поступу органів внутрішніх справ (ОВС) з оглядом на  перспективи відповідного реформування системи кримінальної юстиції.

2.       Питання критеріїв оцінки роботи підрозділів ОВС та конкретного працівника зробити наскрізним для усіх робочих груп як універсальне питання реформування.

3.       Забезпечити постійну взаємодію Експертної ради з Робочою групою Кабміну з питань реформування правоохоронних органів України.

4.       Забезпечити попередній фінансовий обрахунок та моделювання усіх заходів з реформування.

5.       Вивчити усі версії попередніх концепцій реформування ОВС.

6.       При розробці  Концепції пов’язувати пропозиції щодо реформування МВС з реформуванням в галузі соціальної політики стосовно забезпечення прав жінок-поліцейських.

7.       Забезпечити послідовність, виваженість та фінансово-наукову обґрунтованість Концепції реформування.

8.       Забезпечити наявність альтернативних варіантів та моделей реформування діяльності МВС в остаточному проекту Концепції.

Очікувана допомога від МВС після робочої зустрічі була надана протягом тижня.

З урахуванням сьогоднішніх результатів можу рекомендувати усім членам робочих груп під час наступних зустрічей:

– чітко формулювати власні очікування від персоналу МВС;

– уникати формулювань, що можуть порушити виваженість сприйняття та подальшого діалогу з працівниками МВС у цій складний період.

 

 Поділитися