MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

З «гарячої лінії» на відповідь чекати… 31 день

17.06.2014   
У Харкові В’ячеслав спочатку звернувся по допомогу до районного відділу соцзахисту, звідки його спрямували до обласного відділення. Там йому порадили звернутися до «Червоного хреста» та зателефонувати на безкоштовну Урядову «гарячу лінію».

До Харківської правозахисної групи звернувся біженець зі Слов’янська В’ячеслав, за фахом – машиніст залізничного крану. До Слов’янська він приїхав з Донецька у березні цього року, бо у Слов’янську було спокійніше. Втім, недовго. Коли почали, як каже сам В’ячеслав, «пострілювати», він приїхав у Харків до родичів – у першій половині травня. Зі Слов’янська, як каже біженець, він виїхав без проблем – автобусом, який спокійно проїхав повз денеерівський блокпост. На той час у місті ще працювали крамниці, ринок.

Тепер у п’ятиповерхівці, де В’ячеслав мешкав, залишилися лише три родини – їм попросту нікуди їхати. Води й електрики немає. Про це він дізнався з телефонної розмови.

У Харкові В’ячеслав спочатку звернувся по допомогу до районного відділу соцзахисту, звідки його спрямували до обласного відділення. Там йому порадили звернутися до «Червоного хреста» та зателефонувати на безкоштовну Урядову «гарячу лінію» 0 800 507 309, створену «для вирішення питань, пов’язаних з тимчасовим перебуванням в інших регіонах» (таке пояснення, разом із номером телефону, оприлюднене на сайті Міністерства соціальної політики України).

У «Червоному хресті», як каже В’ячеслав, дуже здивувалися й сказали, що в стані допомогти далеко не всім, у першу чергу – багатодітнім сім’ям, та й тим можуть видати тільки по 100 гривень. На урядовій «гарячій лінії» його дзвінок зареєстрували й пообіцяли відповісти протягом 31 (тридцяти одного) дня.

Виходить, держава лише задекларувала «вирішення питань, пов’язаних з тимчасовим перебуванням в інших регіонах». Де жити, як працевлаштуватися, як отримати матеріальну допомогу на перший час? – відповіді немає.

Реально допомагають людям, що опинилися у скрутній ситуації, прості громадяни та громадські організації – збирають кошти, одяг, предмети першої необхідності, а стаття 3 Конституції – «Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю» – залишається декларацією.

В’ячеслав звертається до центру зайнятості. Також написав до Міністерства соцполітики, Кабміну та Омбудсмана.

Скільки часу чекати на відповідь?

 Поділитися