MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Найбільше переселенців із зони АТО – в Харківській області

06.08.2014   
Георгій Кобзар

Харківська область найактивніше приймає переселенців із зони АТО, а Львівська – кримчан.

Про це свідчать дані Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні, візуалізовані громадським проектом «Слово і діло».

У Харківській області станом на 4 серпня 2014 р. офіційно перебуває 24 854 переселенця із зони АТО і 739 з Криму.

На другому місці, як не дивно, – Донецька область. У районах, де не ведуться бойові дії, наразі перебувають 21 886 тимчасових переселенців, з них 200 – з Криму.

На третьому місці – Київська область, що прийняла 12 252 жителя Донбасу і 4 520 кримчан.

Трохи менше переселенців у Дніпропетровській та Запорізькій областях – у кожній понад 8 тисяч. Потім йде Одеська область – більш як 7 тис. переселенців, за нею – Львівська область (більше 4 тис.). Цікаво, що з усіх регіонів України Львівщина – єдиний, де переселенців з Криму більше, ніж із зони АТО.

Автори моніторингу стверджують, що, в порівнянні з даними за 28 липня, істотно більше стало переселенців у Києві, Одеській та Запорізькій областях.

За офіційними даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, із зони проведення антитерористичної операції в інші регіони переселені 67 тисяч 358 осіб (в УВКБ ООН у справах біженців повідомляли, що число переміщених із зони АТО громадян України перевищує 80 тисяч). При цьому міністр соціальної політики України Людмила Денисова заявила, що в центри зайнятості у місцях тимчасового проживання поки що звернулися лише 5 тисяч осіб з числа переселенців.

Одночасно ЗМІ повідомляють, що тільки з Луганська за час проведення АТО вже виїхало близько 200 тис. жителів. Так, в ефірі телеканалу «112.Украіна» заступник директора департаменту Луганської міськради Олександр Савенко зазначив:

«На сьогоднішній день з 464, 07 тисячі населення міста Луганська в місті досі залишаються близько 250 тисяч людей. Це люди, які, з тих чи інших причин, не виїхали з міста і залишаються сьогодні там в умовах гуманітарної катастрофи».

За його словами, бажаючі виїхати з міста можуть це зробити через гуманітарний коридор, який в даний час діє лише в односторонньому порядку і підтримується силами АТО. «Інша сторона, на жаль, ніяких гарантій не надає», – підкреслив представник міськради.

Нагадаємо, сили АТО заявили про створення гуманітарних коридорів з Донецька, Горлівки та Луганська.

 

 Поділитися