MENU

Подібні статті

International human rights award foils Russian attempts to discredit imprisoned Historian of the TerrorInternational Criminal Court finds grounds to investigate war crimes in occupied Crimea and DonbasInternational human rights defenders find critical failings in Italy’s trial & 24-year sentence of Ukrainian soldier MarkivRussian court moves to silence internationally acclaimed Crimean Tatar lawyerAfter 6 years of Russian aggression, Ukraine’s legislators think ‘it’s not the right time’ to punish war crimesCriticism of the Amnesty Bill No. 3397 is Unjust!The testing in the prisons, amnesty and parole. Will it happen?Amnesty International calls for the release of Emir-Usein Kuku and all prisoners of conscience worldwide6 years of Russian aggression and war criminals whom Ukraine cannot prosecuteAccountability for international crimes committed in Ukraine between 2014–2018Ukraine will be in direct violation of international law if it extradites Kazakh opposition journalist Zhanara AkhmetNumber of Ukrainians prepared to accept peace at any price at record low on eve of the Normandy SummitAmnesty International: Google і Facebook загрожують правам людиниRussian proxy Donbas ‘republic’ sentences POW to 18 years in open contempt for international lawRussia issues ‘international’ arrest warrant against Crimean Tatar TV ATR journalistRussia refuses to free 24 Ukrainian POWS despite an International Tribunal order it must obey#FreeAseev: Statement of the Executive Board of the Ukrainian PEN Centre of PEN InternationalRussia arrests & terrorizes entire Crimean Tatar families a day after denying persecution at International Court“Will they arrest children next?” Gravely ill political prisoner speaks out for other victims; Amnesty International for himRussia’s ‘justification’ for MH17 and other surreal moments at the International Court of Justice

Amnesty International: кількість доказів воєнних злочинів та російського втручання у конфлікт на сході України помітно зросла

08.09.2014
Яна Смелянская

 

Amnesty International оприлюднила супутникові знімки, які вказують на нарощування російського озброєння та артилерії на сході України. На думку експертів Amnesty International це свідчить про пряму причетність Росії до підбурювання сепаратистів на скоєння воєнних злочинів. Крім того, експерти Amnesty International наводять докази того, що українські військові підрозділи та сепаратистські угрупування є відповідальними за воєнні злочини.
Незважаючи на крихке перемир’я, ситуація в регіоні залишається загрозливою. Amnesty International закликає всі сторони конфлікту, включаючи Росію, припинити порушення законів війни.
"Всі сторони конфлікту вже продемонстрували свою зневагу до життів цивільного населення , а також відверто порушують свої міжнародні зобов’язання ", - зазначив Саліл Шетті, Генеральний Секретар Amnesty International, який перебуває з офіційним візитом у Києві.
"Докази, якими ми володіємо, вказують на те, що Росія розпалює конфлікт шляхом прямого втручання, а також шляхом підтримки сепаратистів на сході України. Росія має зупинити безперебійний потік озброєння та іншу допомогу сепаратистам, оскільки саме вони вдаються до тяжких порушень прав людини в регіоні. "
Дослідники Amnesty International задокументували випадки невибіркових обстрілів артилерійським вогнем, викрадень, катувань та вбивств на сході України .
Кремль багаторазово заперечував будь-яку причетність до бойових дій на території Україні, проте супутникові знімки та свідчення, зібрані організацією, вказують на беззаперечні докази того, що військові дії переросли в те, що Amnesty International зараз розглядає як міжнародний збройний конфлікт.
На знімках зображені нові позиції артилерії, розміщені безпосередньо в межах кордонів України в період з 13 по 29 серпня, включаючи одиниці артилерії - вочевидь гаубиці калібром 122-мм Д-30 -. наведені на захід

На двох позиціях знаходяться машини бойового забезпечення і об’єкти, які виглядають як бункери

На знімку від 29 серпня можна побачити шість броньованих розвідувально-вартових машин (скоріш за все БРДМ-2с).

Ще одну подібну позицію артилерії можна побачити в полі на північний схід від першої, описаної вище, також безпосередньо на території України. Зображення від 26 серпня 2014 року вказують на шість самохідних гаубиць відносно підвищеної готовності (скоріше за все, це 2С19 Мста-С 152- мм), наведених на південний захід, де розташовані підрозділи української армії.
В період з 26 по 29 серпня 2014 року артилерія була передислокована на захід та наведена на позиції, що знаходяться в межах України. 29 серпня на зображені супутника з’явилося те, що дуже нагадує численні одиниці військової техніки, розташовані на місцевості вздовж лінії дерев та на сусідньому полі.
"Ці супутникові знімки, факти затримання російських військових підрозділів на території України і свідчення очевидців пересування російських збройних загонів та воєнної техніки через кордон не залишають жодних сумнівів у тому, що тепер це міжнародний збройний конфлікт ", -. зазначив Шетті.

 
 Дослідники Amnesty International збирали свідчення людей на сході України, які тікали з місць воєнних дій поблизу Алчевська, Донецька, Краматорська, Красного Луча, Лисичанська, Луганська, Рубіжного, Первомайська та Слов’янська Дослідники також опитали українських біженців на території Ростовської області в Росії.
Місцеві жителі цих регіонів розповіли Amnesty International про те, що українські військові сили вдавалися до потужного артилерійського обстрілу їхніх житлових районів. Їх свідчення вказують на те, що атаки були невибірковими та можуть являти собою воєнні злочини. Свідки також зазначали, що сепаратисти викрадали, катували та вбивали їхніх сусідів.
Жителі Слов’янська розповіли Amnesty International історію про те, як сепаратисти викрали місцевого священика, двох його синів та двох відвідувачів церкви та вимагали 50 000 доларів США викупу. До того часу, як місцевим жителям вдалося зібрати гроші, викрадачі вже вбили своїх жертв.
Amnesty International також отримала повідомлення з достовірних джерел про викрадення та побиття, вчинені батальйонами добровольців, які воюють на боці українських збройних сил.
Наприклад, 23 серпня, цивільного охоронця в селі Олександрівка Луганської області схопили кілька десятків озброєних чоловіків, які прибули на військовій техніці під українськими прапорами. Принаймні на одній машині було написано «Батальйон Айдар» (військовий підрозділ, розташований в Луганській області). Свідки інциденту зазначають, що нападники звинуватили чоловіка у співпраці з сепаратистами, побили його прикладами та тримали його під вартою в ізоляції від зовнішнього світу до 27 серпня, після чого його родину проінформували про те, що його тримають в іншому місті, у місцевому відділі СБУ.
Amnesty International закликає українську владу провести ефективне розслідування тверджень про серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та притягнути до судової відповідальності осіб, причетних до воєнних злочинів . Головнокомандуючі та цивільні лідери також мають бути притягнуті до відповідальності за скоєння воєнних злочинів у разі, якщо відповідно до обов’язків командира вони знали або мали знати про злочини та не змогли запобігти їм. або притягнути винних до відповідальності
"Цивільне населення України заслуговує захисту та справедливості ", - зазначив Шетті.
"Якщо не буде проведено ґрунтовне та незалежне розслідування, існує реальний ризик того, що українці пронесуть шрами цієї війни через покоління".

      

 

 Amnesty International Ukraine

 

 Поділитися