MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Російський активіст добивається притулку в Україні

06.11.2014   
Георгій Кобзар
В’ячеслава Мартинова російська влада вважає екстремістом та ледь не терористом – за спробу організувати «Марш за федералізацію Кубані». А от за статус біженця в Україні йому доведеться боротися.
В’ячеслава Мартинова російська влада вважає екстремістом та ледь не терористом – за спробу організувати «Марш за федералізацію Кубані». А от за статус біженця в Україні йому доведеться боротися. З грудня 2013 по березень 2014 р. молодий росіянин стояв разом з українськими патріотами на Харківському Євромайдані. Потім, повернувшись до свого рідного міста Краснодар, виходив на одиночні пікети на захист кримських в’язнів і проти окупації Криму. Через спробу організувати «Марш за федералізацію Кубані» (значна кількість жителів якої за походженням є українцями), разом з іншими співорганізаторами був підданий політичному переслідуванню. За словами В’ячеслава, його товариш Петро Любченко встиг виїхати до Одеси. А от Сергій Титаренко був заарештований. Так само Дар’я Полюдова зараз перебуває в СІЗО ФСБ, їй загрожує до 10 років позбавлення волі. Молодим людям російські спецслужби «шиють» екстремізм та сепаратизм, проти них відкриті кримінальні справи. Побував за ґратами й сам В’ячеслава Мартинов. Коли його відпустили, одразу ж запросили до ФСБ Росії. Але В’ячеслав, замість того, щоб скористатися цим «запрошенням», поквапився виїхати до України. І звернувся тут за політичним притулком. Але в головному управлінні Державної міграційної служби України в Харківській області В’ячеславу Мартинову відмовили в оформленні документів на надання політичного притулку: «за відсутністю достатніх підстав». За допомогою Харківської правозахисної групи він оскаржив це рішення до Окружного адміністративного суду. А 4 листопада від стінами ГУ ДМС на вул. Римарській у Харкові близько 2-х десятків пікетників вийшли підтримати російського побратима, якого добре знають ще з мітингів Євромайдану. Після перемовин з керівництвом обласної міграційної служби В’ячеслав Мартинов зазначив, що у ДМС йому запропонували 2 варіанти вирішення проблеми: або суд задовольнить його позов щодо скасування рішення про відмову оформлення документів, або прийдеться повторно подати документи до міграційної служби. При цьому начальник ГУ ДМС у Харківській області В’ячеслав Гузь заявив, що він «вже майже впевнений, що рішення буде позитивним». Щоправда, зауважив, що Мартинов не належить ні до якої політичної сили і взагалі характеризує себе як анархіст, тому мова йде все-таки не про надання йому політичного притулку, а про статус біженця або особи, яка потребує в Україні особливого захисту.
 Поділитися