MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Переселенці вимагали від Президента, щоб чиновники з ними не «гралися»

16.11.2014   
Юрій Нужний
Правозахисники разом з переселенцями з Криму та з зони АТО знову вимагали від глави держави підписання закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

14 листопада 2014 р. у Києві біля Адміністрації Президента правозахисники разом з переселенцями з Криму та зони АТО знову вимагали від глави держави підписання закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

У рамках акції було організовано гру «Хто хоче стати переселенцем?». Намалювавши численні клітинки на асфальті, по яким доводилося пересуватися, активісти наочно продемонстрували бюрократичні перепони, з якими стикаються вимушені переселенці, змушені звертатися за допомогою до держави.

Адже законопроект №4490а-1 «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», проголосований Верховною Радою 20 жовтня, що усуває більшість таких проблем, так і не підписаний Президентом, попри те, що зазначений у статті 94 Конституції України для цього 15-тиденний термін давно сплив.

Дійство, що було розіграно на майданчику перед Адміністрацією Президента, було покликане нагадати чиновникам, що кожен день такої «гри» оплачується з наших податків. А в цей час більш ніж півмільйона осіб, що залишилися без даху над головою, безрезультатно шукають допомоги.

«Переселенець ніколи не знає, яку відповідь отримає від чиновника. Сьогодні в паспортному столі не приймальний день, а завтра в собезі скажуть, що черга на реєстрацію переселенця призначена на середину грудня, а в банку відмовлять обслуговувати. Як на гральній дошці, рухаючи фішки, вирішуються питання також про населені пункти, де проходить АТО», – зазначила організатор акції, координатор громадської ініціативи «Восток – SOS» Олександра Дворецька.

У зв’язку з цим переселенці вимагають від Президента підписати закон, який мусить забезпечити їх конституційні права на рівні з іншими громадянами України.

Разом з тим, низка громадських активістів, що обстоюють права вимушених переселенців, вимагають від Президента розробки дієвої комплексної стратегії влади з повернення територій України – Донбасу та Криму – під контроль української держави.

 Поділитися