MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Журналісти виступають проти «Міністерства правди»

05.12.2014   
Юрій Чумак

Українські медійники побоюються, що новостворений орган стане інструментом для впровадження цензури.

Незважаючи на призначення Верховною Радою міністра інформаційної політики, журналісти активно протестують проти створення такого міністерства.

У Києві під стінами будівлі Верховної Ради 2 грудня пройшла журналістська акція протесту проти намірів створити в Україні міністерство у справах інформаційної політики. Аналогічні акції відбулися і в інших містах країни.

Їх організаторами виступили активісти руху «Чесно» і «Стоп цензурі!». На їхню думку, прийняття рішення про створення нового міністерства без публічного обговорення є неприйнятним.

Щодо планів політиків створити нове міністерство повідомили лише кілька днів тому. У відповідь на численні питання з боку громадськості, лідер парламентської фракції «Блоку Петра Порошенка» Юрій Луценко заявив о необхідності створення Міністерства інформаційної політики. За його словами, йдеться про створення механізму протидії потужної інформаційної агресії Російської Федерації: «Міністерство інформаційної політики буде займатися координацією зусиль щодо налагодження інформаційних потоків в протистоянні російській агресії. Це Міністерство не видаватиме вказівки, воно буде виробляти напрямки, задавати певні реперні точки, які повинні нас захистити від інформаційної агресії».

Натомість журналіст, депутат від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Лещенко зазначив, що він виступив проти таких намірів: «Сьогодні це міністерство буде займатися війною, а завтра воно буде займатися цензурою. Де гарантія, що цього не станеться?».

Нагадаємо, 2 грудня Верховна Рада 288 голосами призначила «пакетом» новий склад Кабінету Міністрів України і, зокрема, народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Юрія Стеця – на посаду міністра інформаційної політики (такого міністерства дотепер не існувало).

А міністр юстиції Павло Петренко заявив, що після призначення глави міністерства вже сам Кабмін визначить порядок, функціональні обов’язки та сферу роботи нового органу.

Вже розроблено проект положення про Міністерство інформаційної політики. Відповідно до документу, мініформполітики планує розробити державні стандарти для телевиробництва, реєструвати ЗМІ і затверджувати стандарти для професій в сфері медіа.

Проте, навіщо в умовах економічної кризи та фактичної війни на Сході витрачати купу бюджетних коштів на нове міністерство й чиновників, ніхто так і не зміг пояснити.

Журналістський рух «Стоп цензурі!» виступив категорично проти будь-яких форм введення державної цензури в Україні.

Представник ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Дуня Міятович вважає, що створення Міністерства інформаційної політики несе загрозу свободі слова в Україні. Раніше проти «Міністерства правди» виступили «Репортери без кордонів».

 Поділитися