MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Петро Порошенко підписав Закон «Про пробацію»

25.02.2015   
Георгій Кобзар
Одним із завдань органів пробації буде складання досудових доповідей, тобто письмове забезпечення суду інформацією, що характеризуватиме особу, яка притягається до кримінальної відповідальності.
Як повідомляє офіційне Інтернет-представництво Президента, цей Закон України № 160-VIII, прийнятий Верховною Радою 5 лютого, запроваджує пробацію – систему наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого. Закон розкриває мету, завдання, підстави, види пробації, правовий статус персоналу органу пробації та суб’єктів пробації. Закон визначає три види пробації: досудова, наглядова і пенітенціарна. Новим у порівнянні з існуючою системою кримінально-виконавчих інспекцій Державної пенітенціарної служби в законі є те, що одним із завдань органів пробації буде складання досудових доповідей, тобто письмове забезпечення суду інформацією, що характеризуватиме особу, яка притягається до кримінальної відповідальності. Закон також перейменовує службу кримінально-виконавчої інспекції в орган пробації і покладає на нього додаткові функції. Так, однією з функцій органів пробації буде здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи. Ця робота буде проводиться за індивідуальним планом з урахуванням оцінки ризиків вчинення суб’єктом пробації нових кримінальних правопорушень та передбачатиме диференційований підхід при наданні консультативної, психологічної та інших видів допомоги, сприятиме працевлаштуванню, залученню до навчання, участі у виховних заходах та соціально корисній діяльності Органи пробації у взаємодії з установами виконання покарань, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування сприятимуть засудженим, які готуються до звільнення, у визначенні місця проживання після звільнення, влаштуванні до спеціалізованих установ для звільнених, до закладів охорони здоров’я осіб, які потребують стаціонарної медичної допомоги, у працевлаштуванні працездатних осіб. Як зазначається на сайті Президента, «Закон враховує міжнародний досвід у сфері кримінального судочинства, виконання покарань та соціальної роботи з особами, що вчинили злочини, у Законі враховано європейську практику залучення до роботи з суб’єктами пробації волонтерів». Внаслідок прийняття цього Закону передбачається зменшення чисельності осіб, засуджених до покарань у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, зменшення державних витрат на утримання слідчих ізоляторів та установ виконання покарань.
 Поділитися