MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Верховна Рада захистила права волонтерів

05.03.2015   
Яніна Смелянська
Сьогодні, 5 березня, українські парламентарії прийняли закон, що регламентує діяльність волонтерів, а також знімає ряд обмежень. Документ встановлює, що волонтерами можуть стати як українці, так і іноземці, які перебувають в Україні законно.

Відповідний закон (№ 1408 Про внесення змін до деяких законів України (щодо волонтерської діяльності) у другому читанні та в цілому підтримали 256 з 226 мінімально необхідних нардепів.

У законопроекті наголошується, що волонтер - це фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.

Документ також встановлює, що волонтерами можуть стати як українці, так і іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які є дієздатними.

Відзначається також, що іноземці та особи без громадянства можуть займатися волонтерською діяльністю через організації та установи, які залучають до своєї діяльності волонтерів, інформація про яких розміщена на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері волонтерської діяльності.

Підлітки від 14 до 18 років можуть вести волонтерську діяльність за згодою одного з батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника.

Законопроект виділяє наступні напрями волонтерської діяльності:

- надання допомоги громадянам, які постраждали внаслідок надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру, дії особливого періоду, правових режимів надзвичайного або воєнного стану, проведення контртерористичної операції, в результаті соціальних конфліктів, нещасних випадків, а також жертвам злочинів, біженцям, внутрішньо переміщеним особам;

- надання волонтерської допомоги Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, правоохоронним органам, органам державної влади під час дії особливого періоду, правових режимів надзвичайного або воєнного стану, проведення антитерористичної операції.

Відповідно до закону, у разі загибелі (смерті) волонтера під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій і збройних конфліктів сім’ї загиблого (померлого), його батькам та утриманцям виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 500 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб.

У разі встановлення інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій і збройних конфліктів, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в залежності від групи інвалідності.

- У разі встановлення інвалідності I групи - 250 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб;

- У разі встановлення інвалідності II групи - 200 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб;

- У разі встановлення інвалідності III групи - 150 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб, наголошується в документі.

Слід нагадати, раніше Президент України Петро Порошенко зазначав, що волонтери в ряді ситуацій працюють краще, ніж військові чиновники.

 Поділитися