MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Збірка про перемоги в судах звичайних людей у незвичайних справах

26.03.2015   
Юрій Чумак

25 березня 2015 року в рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA правозахисники презентували книжку «Судові справи, які змінюють Україну», видання друге.

Збірку «про перемоги в судах звичайних людей у незвичайних справах» представили адвокати та представники неурядових організацій, які об’єдналися в «Платформу стратегічного судового захисту» для посилення зусиль у веденні важливих для суспільства справ.

Як зазначили правозахисники, справи, представлені в книзі, доводять: одна людина може не тільки перемогти в суді, але й добитися суттєвих змін в державній системі.

Метою цієї публікації є поширення інформації про стратегічні судові справи як один із ефективних інструментів правозахисту. У виданні зібрано 15 стратегічних судових справ, які піднімають питання системного порушення прав людини, що можуть бути спричинені як недоліками законодавчого характеру, так і вадами адміністративної або судової практики.

Характерно, що на сторінках збірки представлені справи, які вели в судах, відстоюючи права та інтереси громадян України, не тільки потужні правозахисні організації, що мають багаторічний досвід діяльності, такі як Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Інститут медіа права тощо, але й молоді НПО, зокрема, Чугуївська правозахисна група.

Книга підготовлена в науково-популярному стилі і розрахована на широке коло читачів: науковців, юристів, державних службовців, правозахисників, усіх зацікавлених осіб. Її в обов’язковому порядку планують поширювати в судах України, щоб вітчизняні судді отримали інформацію про позитивний досвід своїх колег.

Збірку видано за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках ініціативи «Права людини в дії» і за підтримки Міністерства закордонних прав Данії та Програми розвитку ООН за проектом «Створення платформи стратегічного судового захисту в Україні».

 Поділитися