MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Харкові без хабарів – ні туди, і ні сюди

13.08.2015   
Сергій Григор’єв
Рівень корупції в Україні за останні два роки зріс на 18%. Журналісти поцікавилися у харків’ян, в які кабінети їм доводилося заходити з подарунками і конвертами.

За інформацією Українського інституту стратегій глобального розвитку та адаптації, рівень корупції в Україні за останні два роки зріс на 18%.

Найбільш корумпованою галуззю, як і раніше, залишилася судова система.

«Але якщо в 2013 році так вважали 47,3% українців, то зараз цієї думки дотримується 66% громадян», – зазначив експерт Інституту Ігор Грозний.

Далі в «топі» сфер життєдіяльності, співробітники яких, м’яко кажучи, не відмовляються від хабарів, значаться: правоохоронна сфера (тут з корупцією стикалися 64% опитаних), медицина (54%), державні органи (56%), освіта (43%).

Сайт «Город Х» поцікавився у харків’ян, в які кабінети їм доводилося заходити з подарунками і конвертами.

Кожен опитаний, який має дітей-вихованців дитсадка, школярів і студентів, поскаржився на корупцію у сфері освіти.

«Син цього року піде в дитсадок – відстояли в електронній черзі, прийшли записуватися, а завідуюча каже: здайте 1500 гривень на ремонт, – обурювалася Тетяна. – Раніше за такі гроші можна було хоч завтра влаштуватися в садок, а сьогодні рік чекай черги, а потім ще й плати».

За інформацією «ГХ», аналогічна схема працює і в школах – батьків «розкручують» на 300-600 гривень на рік для ремонту і модернізації навчальних закладів. В університетах і того більше – плата за заліки та іспити на кожній сесії виливається в 1500-2000 гривень.

На побори у сфері охорони здоров’я поскаржилися абсолютно всі респонденти.

«Якщо потрапив до лікарні – тримай кишеню ширше, бо без грошей будеш помирати, а до тебе ніхто не підійде. За банальну крапельницю медсестри беруть 20-50 гривень, в звичайній поліклініці за те, щоб виписати 10-денний лікарняний просять 300 гривень», – розповіла Світлана.

Кожен другий опитаний стикався з хабарниками у сфері державної влади. Особливо, якщо питання пов’язане з отриманням різних довідок і дозволів.

«Наприклад, «земельні» чиновники за кожну довідку вимагають викласти певну суму. Щоб отримати в користування один гектар землі, потрібно заплатити близько 200 доларів, отримати всі документи на землю – ще 200 доларів», – поділився один з харківських аграріїв.

Але за землю доводиться переплачувати і у випадку, коли… хтось помирав. Кожен третій опитаний зіткнувся з корупцією в сфері ритуальних послуг.

«Те, що людина оплачує по прайсу за ритуальні товари – це одне, а те, що беруть за послуги – зовсім інше. Тільки за місце на кладовищі деруть величезні гроші», – поскаржився Максим. І додав: «Хочеш, щоб труп скоріше забрали в морг – плати, хочеш, щоб швидше зробили розтин і видали висновок – плати!»

Звісно, що нікуди не зникло хабарництво й у роботі працівників ДАІ.

Нагадаємо, що «ПЛ» неодноразово писали також про корупцію в органах Державної міграційної служби в сфері оформлення закордонних паспортів.

В Україні останнім часом збільшується кількість органів, покликаних боротися з корупцією. Одночасно зростає й рівень хабарництва. Можливо, новим «борцям» слід звернути увагу на ті проблемні галузі, в яких іржа корупції вже ледь не все зруйнувала?!

 Поділитися