MENU

Подібні статті

Звільнено харківського волонтера, якого засудили за «ухилення» від мобілізаціїРФ: Трьох кримчан засудили до тривалих строків позбавлення воліКрим: Суд припинив провадження проти журналіста Темер’яноваСуд зобов’язав МВС видалити дані про неіснуючу судимістьКрим: Підконтрольний Кремлю суд залишив вирок Наріману Межмедінову чиннимМіжнародний кримінальний суд розслідуватиме злочини, скоєні в Україні із 2014 рокуСумська поліція підозрює засудженого в ‘поширенні злочинного впливу’У Росії українського громадянина засудили за шпигунствоРФ: Олександра Марченка засудили до 10 років позбавлення воліРФ: Процес Юрія Дмитрієва – навіщо суд так поспішає?Звернення щодо забезпечення права на правосудний вирок особам, які були засуджені до довічного позбавлення воліРФ: Суд перевірить заяву українця Марченка про тортуриМіланський суд виправдав українського нацгвардійця МарківаСтрасбург проти Кафки: дипломатична недоторканність суддів Європейського cуду з прав людиниРішення Дарницького районного суду м. КиєваВерховний Суд відмовив Насірову в стягненні 1 млн з лікаря, який свідчив у суді про його здоров’яРФ: Приходько заявив у суді, що «відкриє собі вени», якщо йому не передадуть лікиХарківське «одоробло» – справу знову розгляне судРФ: Суд посилив вирок Юрію Дмитрієву з 3,5 до 13 років колоніїЄСПЛ визнав порушення прав підсудних через допит секретних свідків

Дмитро Явдошенко на волі!

21.08.2015
Миколай Соболь

Харківський волонтер, який виготовляв безпілотні апарати для сил АТО, вчора, 20.08.2015, був звільнений з-під варти безпосередньо в залі Апеляційного суду Харківської області. Пан Явдошенко перебував під вартою з 10.06.2015 на підставі вироку Дзержинського районного суду міста Харкова, яким волонтер був визнаний винним у скоєнні злочину – ухилення від мобілізації. А чи ухилявся Дмитро від мобілізації взагалі?

Як відомо, в 2015 році проводились (скоріш за все й далі будуть проводитись) хвилі часткової мобілізації. В який спосіб і які допускались порушення під час його проведення Харківська правозахисна група неодноразово повідомляла громадськість. Чимало з громадян України й самі ставали свідками чи жертвами такої мобілізації. Більше того, до Харківської правозахисної групи багаторазово звертались родичі мобілізованих і призовників, яких ставили в стрій військ просто блискавично – часто все відбувалось за одну добу. Всі лікарські комісії, гора аналізів, оглядів, перевірок – й це все за години!

Припускаємо, що не стала виключенням ситуація з Дмитром Явдошенком. В квітні волонтер отримав повістку про виклик до військкомату, відповідно до якої й з’явився у встановлені час та день. З’являвся Дмитро й далі на вимогу представників комісаріату, до яких мав лише одне прохання: дати час на завершення розпочатих замовлень на виготовлення літальних безпілотних апаратів для сил антитерористичної операції. Однак, ні – пану Явдошенку «органи» поспішили пред’явити повідомлення про підозру. А вже 10.06.2015 суд оголосив вирок – 2 роки позбавлення волі з поміщенням до ізолятору до набрання чинності вироку. Однак тут у представників Феміди вийшла «неувязочка». Згідно зі ст. 197 КПК України строк дії ухвали про тримання під вартою не може перевищувати 60 днів. Рахуємо: Явдошенко був поміщений під стражу 10 червня, тобто 08 серпня 60 днів вийшли. Дмитро через свого адвоката подавав клопотання про звільнення з ізолятору на підставі спливу 60 днів перебування під вартою, однак Жовтневий районний суд міста Харкова (за місцем розташування ізолятору) відмовив у задоволенні вимоги про звільнення з-під варти. Лише 20.08.2015, коли апеляційний суд скасував вирок Дзержинського районного суду міста Харкова на підставі допущених численних процесуальних порушень та направив кримінальне провадження на новий розгляд, волонтер Явдошенко вийшов з-під варти. Явдошенку обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Таким чином, 12 днів волонтер перебував під вартою не зрозуміло на підставі чого й це питання може стати окремим предметом розгляду як в національних судах, так й в Європейському Суді з прав людини.

Наразі Дмитро разом зі своїм адвокатом готуються до нового судового розгляду його справи. Сподіваємося, що суд буде об’єктивним та не знайде в надуманому обвинуваченні підстав для визнання винним волонтера в злочині, який той не скоював.

 Поділитися