MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Соціальна служба правозахисту

24.08.2015   
Юрій Нужний
На Харківщині налагоджено співпрацю благодійників та правозахисників у наданні допомоги вимушеним переселенцям.

Події, що сколихнули нашу країну минулого року, призвели до великого напливу до Харківщини внутрішньо переміщених осіб зі східних районів України, охоплених війною.

Тому Чугуївська правозахисна група значну увагу в наданні безоплатної правової допомоги приділила саме вимушеним переселенцям, які тисячами переїхали з зони проведення АТО до м. Чугуєва, Чугуївського району та інших регіонів Харківської області.

І Харківський обласний благодійний фонд «Соціальна служба допомоги» активно включився до роботи з вітчизняними біженцями в рамках проекту «Екстрена допомога вимушеним переселенцям», що реалізується за сприяння благодійних організацій «Карітас – Австрія» та «Карітас – Чеська Республіка».

Нашим співгромадянам, які були вимушені через військові дії покинути рідні домівки, «Соціальна служба допомоги» надає пряму поміч у вигляді продуктових наборів, санітарно-гігієнічних засобів та медикаментів.

Між двома організаціями налагоджену плідну співпрацю. Так, 6 серпня 2015 року благодійники привозили до Чугуєва гуманітарну допомогу у вигляді 50 продуктових наборів, до яких входять тушонка, рибні консерви, соняшникова олія та різні крупи – все вітчизняного виробництва, якісне та сертифіковане.

Керівник проекту «Екстрена допомога вимушеним переселенцям» Валерій Задоренко безпосередньо вручив їх на базі ЧПГ сім’ям переселенців, що найбільш потребують такої помочі – нужденним, малозабезпеченим та багатодітним.

А 21 серпня голова ЧПГ Роман Лихачов провів у приміщенні БФ «Соціальна служба допомоги» у Харкові правовий лікнеп для вимушених переселенців. Інтерактивна лекція, що включала відповіді на правові запитання, зібрала 25 внутрішньо переміщених осіб. Переселенців цікавили питання, пов’язані, зокрема:
- з проблемами в отриманні інформації про нараховані пенсій з території так званих «ДНР» і «ЛНР»;
- з труднощами в оформленні статусу ВПО тим студентам, які виїхали на навчання з окупованих територій та мають на Харківщині тимчасову реєстрацію;
- з незаконною практикою «облав» на мобілізованих на вулицях міст Харківської області.

Також присутні задавали й інші питання, що стосувалися, переважно, тематики соціального захисту та права власності.

По закінченні зустрічі заступник голови ЧПГ Юрій Чумак поділився з усіма бажаючими номерами «гарячих ліній» та телефонів довіри правозахисних організацій і правоохоронних органів, а юрист організації Іван Мудраченко правів індивідуальні консультації для тих переселенців, хто мав таку потребу.

Правовий захід було проведено в рамках проекту «Юридична підтримка внутрішньо переміщених осіб і осіб, що постраждали від військових дій», що реалізується Харківською правозахисною групою у партнерстві з Чугуївською правозахисною групою та ще 5 неурядовими громадськими організаціями, за підтримки Данської ради у справах біженців.

 Поділитися