MENU

Подібні статті

Держава допомогла отримати житло лише одному відсотку з полутора мільйонів ВПО – ОмбудсманТретині ВПО немає чим сплачувати оренду – дослідження Міжнародної організації з міграціїРада проголосувала за безкоштовне харчування для дітей переселенцівДо уваги ВПО! Прийнято Закон спрямований на врегулювання питань оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, громадянам, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведенняОсоби без права на громадянство – черговий сезон серіалуВступ до ВНЗ для ВПО: які особливості?Абітурієнтам- ВПО: про вступну кампанію та пільги для студентівЛьвівський суд зобов’язав Росію виплатити понад 4.7 млн ₴ переселенцям зі Станиці ЛуганськоїЯк дотримують прав бездомних в обласних центрах УкраїниОсобливості надання медичної допомоги внутрішньо переміщеним особамНебажані особи. Частина друга: Грузинський волонтерЯк депутати сільських, селищних, міських та районних рад Вінниччини використовують свою владу для особистих потреб (частина ІІ)Як депутати сільських, селищних, міських та районних рад Вінниччини використовують свою владу для особистих потреб (частина І)Небажані особи. Частина перша: російська анархісткаКонфіденційність в Україні – на критичному рівні. Як захистити свої персональні дані?Як поновити виплати пенсій ВПО – поради юристаОсоби без права на громадянствоІнформаційна сесія (майстер-клас) з представниками ВПО, органів місцевого самоврядування, активістами (ПРЕС-АНОНС)Європейський Суд вкотре знайшов в українській справі порушення права особи не свідчити проти себе та на захист від жорстокого поводженняПорядок отримання ID-картки переселенцями при досягненні 14 років

Представник ХПГ взяв участь у Моніторинговому візиті "Вивчення стану дотримання прав ВПО органами влади у Харківській області"

19.11.2015
Наталія Охотнікова

16 – 18 листопада 2015 року юрист Харківської правозахисної групи Наталія Охотнікова взяла участь у проведенні моніторингового візиту до Харківської області “Вивчення стану дотримання прав ВПО органами влади у Харківській областіˮ. У склад моніторингової групи увійшли представники Відділу з питань дотримання прав ВПО Секретаріату Уповноваженого з прав людини, Харківської правозахисної групи та Громадської організації «Право на захист».

Протягом трьох днів моніторингова група здійснила візити до Харківської обласної державної адміністрації, органів Соціального захисту населення та Пенсійного фонду України, зокрема Київського та Московського районів м. Харкова, Чугуївського, Ізюмського та Лозівського районів Харківської області для ознайомлення з роботою місцевих органів у сфері забезпечення прав ВПО.

Найбільш цікавими виявилися моніторингові візити до місць компактного поселення ВПО на території Харківської області, зокрема, у Територіальному соціальному центрі обслуговування Московського району м. Харкова, Комунальному Закладі Охорони здоров’я “Обласний спеціалізований будинок дитини “Зелений Гай” у селищі Високий Харківського району, Чугуївського районного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Чугуївської районної ради, Червонооскільського психоневрологічного інтернату Ізюмського району, приміщень військової частини у м. Лозова. Представники моніторингової групи провели опитування як працівників служб та установ, що опікуються внутрішньо переміщеними особами, так і інтерв’ю самих ВПО, виявили основні проблемні моменти реалізації прав ВПО у Харківській області, зробили певні узагальнення та сформулювали пропозиції.

Сподіваємось, така співпраця з Секретаріатом Уповноваженого з прав людини та нашими колегами з ГО «Право на захист» буде продовжена і у подальшому.

 Поділитися