MENU

Подібні статті

Виконання рішень ЄСПЛ: запрошуємо на тренінг одеських адвокатів! ЄСПЛ заборонив Росії депортувати вдову убитого ФСБ Набі РахімоваДовічник Олександр Рафальський переміг у ЄСПЛ. ПосмертноУвага! Тренінг «Виконання рішень ЄСПЛ» переноситьсяЮрій Дмитрієв подав скаргу до ЄСПЛБілорусь: Заарештовано журналіста, який оприлюднив розслідування про «ексберкутівців» у силових структурах РБВиконання рішень ЄСПЛ: реєстрація на тренінг для юристів! Україна подала до ЄСПЛ нову заяву проти РФРосія залишається у ПАРЄ, незважаючи на анексію Криму, невиконання рішень ЄСПЛ та отруєння НавальногоЄСПЛ ухвалив рішення щодо Революції Гідності Рішення ЄСПЛ у справі Барбулеску проти РумуніїРішення ЄСПЛ могло бути зовсім іншим!ЄСПЛ визнав справу України проти Росії щодо Криму прийнятноюЄСПЛ: рішення щодо прийнятності у справі України проти Росії щодо Криму ухвалять 14 січня Рішення ЄСПЛ у справі Лопата та інші проти УкраїниЄСПЛ розпочне розглядати справу «Україна і Нідерланди проти Росії» наступної осеніУкраїна: МФПЛ і партнери вітають довгоочікуваний крок МКС до розслідування злодіяньРозслідування окремих злочинів терористичної спрямованості (оновлено)Створено перший глобальний протокол із розслідування воєнних злочинів через відео із соцмережЄСПЛ приєднав справу MH17 до позову України проти Росії

Одинадцять відмов у порушенні кримінальної справи "коштували" державі шість тисяч євро

28.01.2016
Наталія Охотнікова

28 січня 2015 року Європейський Cуд з прав людини виніс рішення у справі «Васюнець проти України». Інтереси заявника як перед Європейським Судом, так і протягом останнього року у національних інстанціях представляв адвокат з м. Чернівці – пан Богдан Фокій.
У 2006 році у родині заявника сталося страшне горе: його 9-літня донька загинула внаслідок нещасного випадку – отруєння чадним газом. Двоє дорослих та одна дитина лягли спати та вранці не прокинулись. Представники газової компанії, яких одразу після інциденту викликали у помешкання для перевірки обставин, склали звіт, у якому зазначили, що все газове обладнання у будинку було у ідеальному стані, а нещасний випадок спричинив напрочуд сильний порив вітру, який задмухував чадний газ у кімнату замість того, щоб направляти його у димохід. Другою причиною, яка була зазначена у звіті, стала недбалість хазяйки будинку, яка останньою вмикала газовий котел перед сном та нібито залишила його без нагляду.
Не погодившись з таким одностороннім звітом, вбитий горем батько подав заяву до Рожнятівської районної прокуратури Івано-Франківської області, але і там зазнав невдачі. У період з 14 листопада 2006 року до 24 травня 2012 року прокуратура відмовляла йому одинадцять разів (!!) в порушенні кримінальної справи стосовно смерті його доньки. Всі ці рішення заявник оскаржував, і всі вони були скасовані або прокурорами більш високого рівня підпорядкування, або судами на підставі неповноти слідства та необхідності проведення додаткових слідчих заходів.
Скаргу до ЄСПЛ було подано аж у 2011 році, після того як заявник зневірився, що зможе домогтися об’єктивного та повноцінного розслідування національними органами обставин, що передували смерті його доньки.
Паралельно з цим, скориставшись змінами у кримінально-процесуальному законодавстві, 25 січня 2013 року пан Васюнець подав заяву про злочин за правилами нового КПК, що вступив у силу наприкінці 2012 року. Однак прокуратура і у рамках даного провадження двічі виносила рішення про відсутність складу злочину, і закривала справу, яку знову «відкривав» суд у 2014 та 2015 році, відповідно.
Європейський Суд, розглянувши справу, дійшов висновку, що протягом 9 років українські правоохоронці так і не спромоглися належним чином розглянути всі обставини смерті доньки заявника та винести обґрунтоване рішення щодо наявності або відсутності у цій трагедії чогось злого умислу чи необережності. Тому одноголосно і вирішив, що Україна не змогла провести ефективне розслідування обставин смерті дочки заявника, як того вимагає стаття 2 Конвенції.

 Поділитися