MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У РФ посилюються репресії проти росіян, які підтримують Україну

06.04.2016   
Яна Смелянська
Хабаровська прокуратура зацікавилася членами українського земляцтва. У Росії посилюються репресії проти громадян цієї країни, які висловлюють підтримку Україні.

За даними Центру громадянських свобод, української громадської організації, яка стежить за долею українських в'язнів в Росії, близько 60 росіян перебувають під тиском державних органів РФ за свою позицію щодо України.

Про переслідування і погрози у Хабаровську розповіла одна з активісток, керівник українського хору "Батьківська криниця" Наталія Романенко.

Хоча з неї були зняті звинувачення за чотирма кримінальними справами, молоду жінку, яка виховувала двох дітей, звільнили з роботи і позбавили навіть можливості виступати з українськими піснями та віршами на громадських культурних заходах.

За словами Романенко, місцеві органи загрожують не тільки їй особисто, а й людям, які з нею спілкуються.

Погрози надходили організатору громадського об'єднання "Жіночий клуб" в Хабаровську, яка запросила Наталію на вечір поезії в одному з місцевих кафе.

 "За два дні до початку заходу керівника клубу запросили в ФСБ і сказали: "Вибирайте: у вас не буде грантів, ми вам не дамо працювати, якщо ви запросите Романенко і будете з нею спілкуватися", - розповіла співачка і активістка місцевої української громади.

Романенко також зазначила, що її хор, який був учасником і лауреатом багатьох російських і міжнародних конкурсів, нині зменшився вдвічі, репетирувати співакам доводиться в її однокімнатній квартирі, а виступати тільки на приватних концертах.
 
Як зазначає Романенко, єдине, що їй залишається - це висловлювати свою позицію в мережі Facebook.

"Я без роботи, я живу на пенсію з двома дітьми. Єдине, що я роблю - я "лайкаю" повідомлення своїх друзів, колег, яких я давно знаю в Інтернеті. Я підтримую зв'язок з Україною таким чином", - говорить жінка.

Зараз, як каже Наталія Романенко, Хабаровська прокуратура зацікавилася членами українського земляцтва.

"Нами зараз займається прокуратура, мене запросили в прокуратуру два тижні тому, і кажуть: "Яка у вас література, що у вас є на українській мові?" Я відповідаю, що "ми маємо літературу українською мовою. І якщо ми хочемо почитати українською мовою, то у кожного з нас є література". Я була навіть здивована, що перше запитання було про літературу. Тобто проти українського земляцтва "Криниця" проводиться прокурорська перевірка нашої діяльності. Я чекаю, що вони щось знайдуть, і вони нас закриють", - розповіла Наталія Романенко.

 Поділитися