MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Що винні Вам – прощаємо

14.07.2016   
Юрій Чумак
Так вирішило керівництво сільськогосподарського підприємства: списати заборгованість з заробітної плати за рахунок погашення збитку, який нібито завдала працівниця. Правозахисники в судовому порядку домоглися повернення коштів та пені за незаконне користування грошима.

Так вирішило керівництво сільськогосподарського підприємства: списати заборгованість з заробітної плати за рахунок погашення збитку, який нібито завдала працівниця. Однак ніякої шкоди вона не завдавала, оскільки зазначені збитки не були встановлені жодним документом.

До Чугуївської правозахисної групи звернулася К., в якої за період роботи в «СП «Шевченківське» виникла заборгованість із заробітної плати. Але підприємство, замість того, щоб повертати свої борги, вирішило провести певний «залік» та з зарплати К. утримало 2 490 грн. 74 коп. нібито «за завдану злочинними діями шкоду». На той час – 2004 рік – це була чимала сума.

Минули роки… К. за допомогою юристів Чугуївської правозахисної групи домоглася відновлення свого чесного імені, адже ніяких правових підстав для звинувачення її у «злочинних діях» правоохоронці не знайшли.

І правозахисники допомогли жінці поквитатися зі своїми кривдниками у судовому порядку. Незаконне обвинувачення у шахрайстві призвело до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків, у зв’язку з чим стан її здоров’я погіршився, і як наслідок встановлено II групу інвалідності. Тому К. просила суд стягнути з відповідача («СП «Шевченківське») на свою користь безпідставно утримані кошти в розмірі 2 490 гривень 74 копійки, інфляційні витрати за час користування її коштами в розмірі 5 708 гривень 78 копійок та моральну шкоду.

Рішенням місцевого суду в задоволенні позовних вимог їй, на жаль, було відмовлено. Але рішенням апеляційного суду Харківської області рішення суду першої інстанції скасовано та ухвалено нове рішення про часткове задоволення позову: стягнуто з TOB «Сільськогосподарське підприємство «Шевченківське» на користь К. 8 199 гривень 52 копійки (щоправда, у задоволенні компенсації моральної шкоди було відмовлено).

Керівництво підприємства подало касаційну скаргу, проте колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, що днями розглядала дану справу, залишила рішення апеляційного суду в силі.

Коментує Орися Пекареніна, юрист Чугуївської правозахисної групи:

- Судове рішення абсолютно обґрунтоване, позаяк, відповідно до законодавства України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи без достатньої правової підстави, зобов’язана повернути це майно. Крім того, суд задовольнив вимоги і щодо стягнення пені та відсотків за незаконне користування грошовими коштами. Головне, що ми змогли повернути громадянці незаконно відібрані в неї кошти.

Допомога була надана в рамках проекту «Центр інтеграції первинної та вторинної безоплатної правової допомоги на рівні територіальних громад Харківської області», який реалізовується за підтримки програмної ініціативи «Доступна і якісна правова допомога в Україні» Міжнародного фонду «Відродження», що впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти за підтримки Уряду Канади.

 Поділитися