MENU

19 травня громадянина, незаконно утримуваного в пункті тимчасового перебування іноземців, звільнено

19.05.2017
Василь Мельничук

Громадянин Республіки Узбекистан Р. утримувався в Чернігівському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні (надалі - ПТПІ) на підставі постанови Святошинського районного суду м. Києва, згідно з якою суд постановив видворити у примусовому порядку Р. за межі України і задля цього затримати його з метою поміщення до ПТПІ.

21 лютого 2017 р. постановою Київського апеляційного адміністративного суду було  частково скасовано постанову Святошинського районного суду м. Києва в частині задоволених вимог про затримання громадянина Р. з метою поміщення до Чернігівського ПТПІ та ухвалено в цій частині нову постанову про відмову у задоволенні даних позовних вимог.

Таким чином, після 21 лютого 2017 р. було відсутнє рішення, яке б дозволяло затримання громадянина Р. в ПТПІ, але, незважаючи на це, його продовжували незаконно утримувати в ПТПІ.

Для відновлення порушених прав іноземець звернувся до Центру стратегічних справ Харківської правозахисної групи. Юристи центру підготували звернення до суду, в якому вказували на порушення ПТПІ вимог ст. 29 Конституції України та ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і просили визнати незаконним утримання іноземця без рішення суду та негайно звільнити його з ПТПІ. Суд частково задовольнив позов, визнавши незаконним затримання громадянина Р., та постановив звільнити його з ПТПІ після набрання постановою законної сили. Міграційна служба оскаржила дане рішення до апеляційного суду.

18 травня 2017 року Київський апеляційний адміністративний суд, розглянувши апеляційну скаргу, відмовив в її задоволенні і залишив в силі постанову про звільнення іноземця.

І ось сьогодні, 19 травня, громадянин Узбекистану Р. вже звільнений з ПТПІ і може користуватись своїм правом на свободу. 

 Поділитися