MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Підсумки «Мінська»: звільнення заручників, погашення боргів за воду в ОРТДЛО, реконструкція моста в Станиці Луганській

08.06.2017   
медіа група ХПГ
Прес-секретар другого президента України, представника України в ТКГ Леоніда Кучми на своїй сторінці в «Фейсбуці» розповіла про підсумки засідання Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі, яке пройшло вчора в столиці Білорусі Мінську.

Прес-секретар другого президента України, представника України в ТКГ Леоніда Кучми на своїй сторінці в «Фейсбуці» розповіла про підсумки засідання Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі, яке пройшло вчора в столиці Білорусі Мінську.

Оліфер відзначила, що головним питанням на засіданні Тристоронньої контактної групи стало питання безпеки.

«Питання безпеки є ключовим для вирішення всіх інших складових Мінських угод - міцний мир, припинення порушень з боку ОРДЛО взятих на себе зобов’язань в рамках Мінських угод; виведення важких озброєнь і російських військових формувань з території України. Відновлення інфраструктури, масштабне розмінування, врегулювання політичних питань, - всі ці, а також ряд інших питань можна імплементувати лише в умовах повного і стійкого припинення вогню», - написала прес-секретар екс-президента.

Вона також зазначила, що українська сторона в черговий раз висловила стривоженість наростаючою агресією по відношенню до співробітників СММ ОБСЄ, яка має місце на непідконтрольній Україні частині Донбасу.

У Мінську представники України заявили, що спостерігачі ОБСЄ повинні отримати безперешкодний доступ до всієї території України, включаючи українсько-російський кордон. Для врегулювання питання контролю над кордоном необхідне створення спеціальної робочої підгрупи по межі.

Українські представники зажадали від представників ОРДЛО припинити рейдерське захоплення українських і європейських підприємств.

«Також ми вимагаємо скасування указу президента Росії про визнання псевдокументов ОРДЛО», - пише Оліфер.

За інформацією прес-секретаря Кучми, в гуманітарній підгрупі детально обговорили підсумки верифікації, яка повністю відповідала українському законодавству і стандартам міжнародного гуманітарного права.

Представник ОБСЄ зазначив, що процес верифікації завершено.

«Міжнародний Комітет Червоного Хреста представив пропозиції щодо реконструкції моста в Станиці Луганській, які українська сторона підтримала», - додала Оліфер.

Вона також уточнила, що в рамках економічної підгрупи вдалося домовиться про погашення частини заборгованості за спожиту в ОРТДЛО воду.

 Поділитися