MENU

Подібні статті

Рада Європи: минулий рік завдав надзвичайної шкоди свободі пресиПісля пожежі музей «Тюрма на Лонцького» потребує допомогиЗвіт про моніторинговий візит до Державної установи «Бердянська виправна колонія (№ 77)»Сьогодні – 35-а річниця аварії на Чорнобильській АЕСКрим: Суд зняв з розгляду скаргу на арешт Владислава ЄсипенкаЯкий вирок нам виносить природа? Або як ми обманюємо самих себе, коли забруднюємо довкілляБілоруського активіста намагаються видворити з України без рішення судуСправа Дмитрієва: «Меморіал» поскаржився на адвоката за призначеннямМандрівка Європою для вразливих груп населення – в Одесі викрили канал торгівлі людьми РФ: Справу «Красногвардійської групи Хізб ут-Тахрір» повернули до суду першої інстанціїБатько має право на декретну відпустку‘Про адвоката ніхто й не згадував’: правозахисник Володимир Яворський розповів про переслідування в Білорусі його та Тетяни Гацури-ЯворськоїКраїні потрібна справжня судова реформа‘Проблема не просто здоров’я, а проблема життя і смерті’: дискусія про в’язничну медицину на Docudays UAВідповідь уряду України на звіт Європейського Комітету з запобігання катуванню та нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню (КЗК) про результати його ad hoc візиту до України з 4 до 13 серпня 2020 рокуУвага! Тренінг «Виконання рішень ЄСПЛ» переноситьсяКрим: Співробітники ФСБ погрожували Владиславу Єсипенку розправоюВерховний Суд розглядає 10 заяв про оскарження санкцій проти ZIK, NewsOne та 112Є ознаки узурпації влади: заява правозахисних організацій щодо санкцій проти громадян УкраїниПЦ «Меморіал» визнає Олега Приходька політв’язнем

Чергова перемога адвоката Куценка

21.08.2017
ХПГ

В квітні 2017 року завдяки адвокату Володимиру Куценку, суд касаційної інстанції скасував ухвалу апеляційного суду Херсонської області та призначив новий розгляд кримінального провадження у суді першої інстанції щодо пана Т. (див. детально http://khpg.org/1491478579), однак на цьому справа не закінчилася, і 17 серпня 2017 року адвокату Куценко вдалося переконати суд першої інстанції змінити пану Т. запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт, більше того, обвинувальний акт відносно пана Т. рішенням суду було повернуто прокурору.

Горностаївський районний суд Херсонської області прийшов до висновку, що обвинувальний акт не відповідає вимогам обґрунтованої підозри, в розмінні Європейського суду з прав людини та суперечить вимогам Кримінального процесуального Кодексу України щодо змісту обвинувального акту (насправді ж, обвинувальний акт не містив формулювання обвинувачення як такого), а тому вирішив повернути його прокурору.

Суд, розглянувши клопотання адвоката Куценка щодо доцільності продовження строку тримання пана Т. під вартою, не дивлячись на абсурдні доводи прокурора про те, що ризики передбачені ст. 177 КПК України не зникли (зокрема, ризик вчинення паном Т. нового кримінального правопорушення), спираючись на практику Європейського суду у справах «Летельє (Letellier) проти Франції» та «Смірнови проти Россії», суд зазначив що ризики не можуть бути оцінені лише на основі тяжкості вірогідного покарання, при цьому вказав, що необхідно враховувати ряд інших факторів, які б підтверджували наявність або відсутність таких ризиків. Вислухавши доводи адвоката суд вирішив, що в матеріалах справи відсутні докази того, що ризик вчинення іншого кримінального правопорушення зберігся, більш того,він «зменшився настільки, що перестав виправдовувати подальше тримання його під вартою».

Нарешті, більше ніж через два роки, пан Т. опинився на свободі. Вітаємо адвоката Володимира Куценко із успіхом. 

 Поділитися