MENU

Подібні статті

Україна подала до ЄСПЛ нову заяву проти РФРосія залишається у ПАРЄ, незважаючи на анексію Криму, невиконання рішень ЄСПЛ та отруєння НавальногоЄСПЛ ухвалив рішення щодо Революції Гідності Рішення ЄСПЛ у справі Барбулеску проти РумуніїРішення ЄСПЛ могло бути зовсім іншим!ЄСПЛ визнав справу України проти Росії щодо Криму прийнятноюЄСПЛ: рішення щодо прийнятності у справі України проти Росії щодо Криму ухвалять 14 січня Рішення ЄСПЛ у справі Лопата та інші проти УкраїниЄСПЛ розпочне розглядати справу «Україна і Нідерланди проти Росії» наступної осеніЄСПЛ приєднав справу MH17 до позову України проти РосіїУкраїна порушила право на свободу релігії – ЄСПЛМоніторинговий візит до ДУ «Ладижинська виправна колонія № 39»База даних ЄСПЛ – відтепер українськоюРішення ЄСПЛ у справі Северин проти УкраїниЄСПЛ підтвердив право журналістки не розкривати джерело інформаціїПро постанову ЄСПЛ у справі «Карастельов та інші проти Росії»Уряд України має включити до списків на обмін ув’язнену в «ДНР» ВІЛ-позитивну жінку – ЄСПЛЄСПЛ визнав порушення прав підсудних через допит секретних свідківЄСПЛ відмовився знімати імунітет із Георгія Логвинського у справі ‘Золотого мандарину’Рішення ЄСПЛ у справі Тюрюков проти України

Хворий на серце нарешті вдома!

10.10.2017
ХПГ-інформ

Дуже втішним є, коли національні суди не тільки посилаються на практику Європейського суду з прав людини, цитуючи певні положення, але й правильно тлумачать дух та сутність Конвенції, застосовуючи її у справах, що потребують такого трактування.


Так вийшло і у справі, яку підтримує  Фонд стратегічних справ Харківської правозахисної групи. Чоловік, якому діагностували серйозні проблеми з серцем, довгий час утримувався в СІЗО без належної медичної допомоги. Ба більше – медична частина СІЗО впритул «не бачила» жодних проблем з його серцем та не дозволяла провести повноцінне кардіологічне дослідження, даючи відписки про те, що воно не потрібне.


Чоловік, побоюючись за своє життя, звернувся до Харківської правозахисної групи по правову допомогу в поданні заяви до Європейського суду з прав людини. Юристи, ознайомившись з документами, зрозуміли – не можна втрачати ані секунди. Однак не так швидко все сталося, як гадалося. З квітня 2017 року знадобилося: дві заяви до ЄСПЛ про застосування невідкладних заходів, які були надіслані одна за одною, купи медичної документації, голодування доведеного до відчаю заявника, безкінечна переписка з державними органами. Висновок Європейського суду у обидвох провадженнях був один – держава має забезпечити невідкладне поміщення заявника до спеціалізованого медичного закладу, надати йому необхідне обстеження та лікування та, за необхідності, прооперувати.


Стан здоров’я хворого погіршувався з кожним днем, і, нарешті, 3 жовтня 2017 року, при розгляді чергового клопотання захисника про зміну запобіжного заходу, Чернігівський районний суд Чернігівської області виніс ухвалу про часткове задоволення такого клопотання. Суд взяв до уваги наявність тяжкого кардіологічного захворювання, при якому існує високий ризик загрози життю, неможливість медичної частини СІЗО забезпечити затриманого ліками, наявність у нього родини та визначеного місця проживання. Пославшись на всі ці обставини, суд змінив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт, визначивши, що виключенням є випадки необхідності отримання невідкладної медичної допомоги.


Заявник вже вдома, стан його здоров’я стабілізувався, а остаточну крапку у вирішенні питання, чи було забезпечено в умовах несвободи його право на отримання належної медичної допомоги, поставить Європейський Суд після проведення комунікації спочатку з Урядом України, а потім – з представником заявника перед ЄСПЛ Наталією Охотніковою.

 

 Поділитися