MENU

Подібні статті

Моніторинговий візит до Полтавської УВП №23Офіс Омбудсмана: У психоневрологичному пансіонаті порушують права підопічних«Справа Василя Стуса»: Медведчук програв в апеляційному суді Доступ до інформації: правова перемога в Європейському суді з прав людиниСправа Юрія Дмитрієва: суд знову виконав політичне замовленняЗупинити поліцейське насильство і масове порушення фундаментальних прав людини«Свобода – Рівність – Братерство»: українська журналістка отримала французьку премію з прав людини2020: не було гіршого року в царині прав людини після Революції гідностіКрим: Справа проти журналіста «за організацію масового заходу»Книга «Справа Василя Стуса» – призначено дату апеляціїПрава людини, молодь та інклюзія: про поступ XVII Мандрівного Docudays UA на ХарківщиніЮрій Дмитрієв став лауреатом премії «За права людини і верховенство права»Права людини в установах виконання покарань (прес-анонс)На Харківщині стартує XVІI Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UAЗвернення щодо забезпечення права на правосудний вирок особам, які були засуджені до довічного позбавлення воліУ Дяківецькому будинку для людей похилого віку порушують права людини – монітори Офісу ОбудсманаВисновок щодо політичних мотивів кримінального переслідування та порушень прав людини у справі Сергія ПашинськогоСтрасбург проти Кафки: дипломатична недоторканність суддів Європейського cуду з прав людиниПереможе сила права чи право сили?У зоні небезпеки, або Хто захистить права журналістів в Україні?

Що так приховує Полтавська УВП №23?

01.03.2018
Ганна Овдієнко

Вчора, 28 лютого 2018 року, моніторингова група ХПГ у складі двох журналістів видання “Права людини” та помічника-консультанта народного депутата України стикнулася із незнанням норм закону у Полтавській установі виконання покарань № 23. Або, що є більш вірогідним, із свідомим їх порушенням.
Моніторингова група прибула до установи виконання покарань аби оглянути умови тримання під вартою у секторі максимального рівня безпеки, де відбувають покарання засуджені до довічного позбавлення волі. У відповідності до ст. 24 Кримінально-виконавчого кодексу України, помічник народного депутата України має безперешкодний доступ до всіх установ виконання покарань у будь-який час для контролю та проведення перевірок. Він також має право здійснити візит без попередження за участю до трьох лікарів або двох журналістів.
Попри чинні норми законодавства, у Полтавській УВП моніторингову групу зустріли із явним незадоволенням. Спочатку декілька співробітників установи надто прискіпливо вивчали посвідчення помічника народного депутата України, надалі - перевіряли дійсність його повноважень за допомогою мережі “Інтернет”. Потім із тією ж прискіпливістю дослідили посвідчення двох журналістів видання “Права людини”, і раптом! - відмовили їм у доступі до установи. Як причину відмови повідомили, що їх посвідчення нібито не відповідають зразкам, які надало міжрегіональне управління юстиції з питань виконання покарань та пробації. На заперечення журналістів про те, що кожне видання має право затвердити власну форму посвідчення, співробітники установи не зреагували. Тільки після того як журналісти зібралися телефонувати у поліцію аби зафіксувати факт порушення їх прав, на територію установи їх все ж допустили. Але на це пішло більше години..
На жаль, це не закінчення історії. Помічник народного депутата України під час візиту має право як на конфіденційне спілкування із засудженими за відсутності представників адміністрації установи, так і право огляду усіх приміщень установи виконання покарань. І першого, і другого права співробітники Полтавської УВП №23 моніторингову групу позбавили. Моніторам не вдалося поспілкуватися з усіма засудженими. Вони поспілкувалися тільки з чотирма засудженими без забезпечення умов конфіденційності розмов. До інших засуджених їх просто не допустили. Більш того, не допустили їх і до огляду камер, мотивуючи своє рішення тим, що внутрішніми інструкціями доступ до камер заборонений. Моніторам вдалося оглянути лише одну камеру, де відбуває покарання засуджений, який виражає явну прихильність до адміністрації.
Не можна стверджувати, що відмова у доступі до камер та у конфіденційному спілкуванні із засудженими пов’язана з грубим порушенням прав останніх. За попередніми даними, умови тримання у Полтавській УВП №23 мали б бути задовільними. Однак тепер у цьому, на жаль, треба дуже сумніватися. Адже намагаються щось приховати там, де є, що приховувати. А що це саме: погані умови, жорстоке поводження, рабська праця, корупційні правопорушення, чи щось інше - це вже питання для наступних візитів моніторингової групи ХПГ.

 Поділитися