MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У лютому зафіксовано 8 випадків застосування сили проти журналістів

05.03.2018   
ХПГ-інформ
У лютому зафіксовано 8 випадків застосування сили проти журналістів. Про це сьогодні, 5 березня, повідомляє Служба інформацii НСЖУ.

У лютому зафіксовано 8 випадків застосування сили проти журналістів. Про це сьогодні, 5 березня, повідомляє Служба інформацii Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Напади трапилися на Львівщині, Волині, Полтавщині, в Одесі, Чернігові та Києві. Здебільшого жертвами фізичної агресії ставали знімальні групи телеканалів. Відповідно до моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України», який Спілка журналістів проводить спільно з партнерськими організаціями, за перші два місяці 2018 року зафіксовано 10 проявів фізичної агресії щодо журналістів.

Інциденти з побиттям журналістів у лютому 2018 року

Максим Войтенко, кореспондент Інформаційного агентства «Одесса-медиа», м. Одеса. 13 лютого в Київському районному суді Одеси активісти силою обмежили перебування журналіста в суді, фактично силою виштовхавши за межі залу.

Олександр Підгорний, журналіст інформаційно-аналітичного видання «Люстрація та антикорупція», м. Чернігів. 15 лютого двоє невідомих напали на журналіста біля його домівки та вдарили у обличчя. Інцидент трапився після публікації чергового розслідування на тему корупції. Заяву про напад постраждалий подав до поліції.

Катерина Широкопояс, кореспондент програми «Правда. Розслідування на телеканалі НТА, м. Львів. 18 лютого на Катерину та оператора напали віряни в храмі м. Броди. Силою примусили журналістів піти з території церкви. Після інциденту журналістка звернулася до поліції, справа розслідується.

Анна Брикова, кореспондент «5 канал», м. Київ. 18 лютого журналістку разом із оператором оточила група людей на Майдані Незалежності у Києві, почавши штовхати й видирати камеру. Журналістка подала заяву до поліції, справа розслідується.

Олена Курбанова, кореспондент телеканалу «Прямий», м. Київ. 19 лютого в прямому ефірі журналістку не пустив охоронець на територію ринку, де мала проходити зйомка сюжету. У сутичці найбільше постраждав оператор, якому силою не давали виконувати роботу.

Павло Гунжель, журналіст газети «Хроніки громад» Кобиляцький район, Полтавщина. 22 лютого на Павла напали працівники місцевої сільської ради. Конфлікт пов’язує з підготовкою журналістського розслідування. Відповідну заяву подано до поліції, розслідування, на думку Павла Гунжеля, затягується.

Наталія Поліщук, кореспондент ТРК «Аверс», м. Луцьк. 26 лютого на знімальну групу напали в м. Рожище Волинської області. Пошкодили камеру, до журналіста й оператора було застосовано силу.

Олег Яценко, журналіст, м. Київ. 27 лютого в Києві охорона медичного університету ім. Богомольця на очах у людей побила журналіста Олега Яценка, який знімав документальний фільм про страйк.


Партнерами Індексу фізичної безпеки журналістів, який проводить НСЖУ, є ГО «Інформаційна безпека», ГО «Центр інформації про права людини», Академія української преси, Донецький інститут інформації, Інститут розвитку регіональної преси. Юридична підтримка НСЖУ – ГО «Платформа прав людини».

 Поділитися