MENU

Подібні статті

Моніторинговий візит до ДУ «Харківська виправна колонія № 43»Моніторинговий візит до ДУ «Покровська ВК № 17»Національний моніторинг незаконного насильства в поліції в Україні в 2020 році. РезюмеМоніторинговий візит до Снігурівської виправної колонії (№ 5) – спеціалізованої туберкульозної лікарніМоніторинговий візит до Дар’ївської виправної колонії № 10Моніторинговий візит до установи з невідомою назвоюМоніторинговий візит до Голопристанської виправної колонії № 7Моніторинговий візит до Північної виправної колонії № 90Моніторинговий візит до ДУ «Літинська виправна колонія № 123»Моніторинговий візит до ДУ «Стрижавська виправна колонія (№ 81)»Моніторинговий візит до Вінницької виправної колонії № 86Моніторинговий візит до ДУ «Диканівська виправна колонія № 12»Моніторинговий візит до Крижопільського виправного центру № 113Моніторинговий візит до ДУ «Вінницька установа виконання покарань № 1»Моніторинговий візит до ДУ «Ладижинська виправна колонія № 39»Моніторинговий візит до Могилів-Подільської виправної колонії № 114Моніторинговий візит до ДУ «Сокирянська виправна колонія (№ 67)»Моніторинговий візит до Дружелюбівського виправного центру № 1Моніторинговий візит до Вільнянської установи виконання покарань № 11Моніторинговий візит до ДУ «Софіївська виправна колонія № 55»

Моніторинговий візит до смт. Станиця Луганська

13.04.2018
Володимир Глущенко

10 та 11 квітня 2018 року юристами Харківської правозахисної групи Ганною Овдієнко, Оленою Річко та Володимиром Глущенком був здійснений моніторинговий візит до селища міського типу Станиця Луганська Луганської області.

Під час візиту вони відвідали контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська», який працював у штатному режимі, черг на перехід до тимчасово окупованої території у ці дні не було. Місцева жителька – Олена, що мешкає по вулиці Островського, розповіла: «…бувають дні, коли навіть маршрутка не може проїхати через велику чергу бажаючих перейти лінію зіткнення». Також, з її слів, через те, що отримувачі соціальних виплат змушені раз на два місяці перетинати лінію зіткнення, виникають великі черги. Настільки великі, що не всі встигають впоратися одним днем, а тому змушені ночувати у Станиці. Для них місцева влада відкриває будинок культури, де є можливість пересидіти ніч, а працівники МНС пригостять гарячим чаєм та організують так звану «польову кухню».

Жодних зручностей на переході не має. Люди, в більшості пенсіонери, чекають чергу влітку під пекучим сонцем, а взимку – на морозі. Кажуть, що навіть відсутня питна вода, не кажучи вже про туалети або лавки, де пенсіонери б мали змогу перепочити. Цієї зими перехід по мосту був заледенілим, дуже слизьким та травмонебезпечним, це, навіть, відмітили у своєму звіті працівники ОБСЄ .

Серед проблем також було висловлене і те, що частина місцевих жителів, зруйновані будинки яких розташовані неподалік від КПВВ, і по сьогоднішній день не можуть потрапити до своїх осель. Їм це забороняють робити військові, говорять, що там все заміновано. Також, місцеві скаржилися на непомірно високу вартість проїзду до Сєвєродонецька, у маршрутних таксі, це 200-250 грн., що є непосильною сумою, особливо для пенсіонерів. Є і бюджетна маршрутка, але вона ходить всього двічі на день, через це не є зручною та не вміщує всіх бажаючих.

Під час візиту у будинку культури надавалися консультації з юридичних питань, про що населення було сповіщено раніше, через місцевих активістів та працівників місцевого самоуправління.  За правовою допомогою звернулося 15  місцевих мешканців. Основними  питаннями, які їх  цікавили, були отримання компенсації за зруйноване житло,  розслідування злочинів за фактом вбивства рідних, механізм вичерпання національних засобів захисту та надалі звернення зі скаргами до Європейського суду з прав людини.  В рамках виїзної консультації  було роз’яснено порядок оскарження бездіяльності слідчих, які розслідують злочини, за фактом загибелі родичів, пошкодженого майна у порядку передбаченому КПК України, а також законодавства, що стосується пенсійного забезпечення та перетину лінії зіткнення.

 

 Поділитися