MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Харкові з’явився «PRAVOKATOR»

19.05.2018   
Георгій Кобзар

18 травня 2018 року у Харкові відбулось відкриття правового клубу «PRAVOKATOR», головна місія якого – максимально ефективно допомогти використовувати право у відстоюванні справедливості.

Участь у заході взяли представники Міністерства юстиції, Координаційного центру з надання правової допомоги, Ради Європи в Україні, Міжнародного фонду «Відродження», Бюро з міжнародних правоохоронних питань Державного департаменту США, адвокати, юристи та правозахисники Харківщини.

Харківську правозахисну групу – організацію, що стояла у витоків розбудови системи безоплатної правової допомоги в Україні – представляла очільниця громадської приймальні ХПГ Людмила Клочко.

За 5 років функціонування системи безоплатної правової допомоги по всій країні відкрили 550 спеціалізованих центрів. Туди щороку звертається майже мільйон українців. Тепер в Україні відкривають правові клуби, де будуть обмінюватися професійним досвідом, вивчати і поширювати кращі практики у сфері права та правосуддя. Перший такий клуб відкрили у Дніпрі в березні цього року. Фінансування проекту здійснюють міжнародні донори.

Як зазначалось під час урочистості у Харкові, «PRAVOKATOR»– це безоплатний інноваційний правовий клуб з рівним доступом для правової спільноти, громадянського суспільства та місцевих громад. Тут будуть обговорювати правові питання фахівці юридичної допомоги, адвокати, судді, прокурори, працівники юстиції та правозахисники. Така платформа надає всім рівний доступ до правового захисту.

У рамках роботи правового клубу «PRAVOKATOR» організатори обіцяють:

• простір для спілкування, обміну досвідом та обговорення актуальних практичних питань між адвокатами, суддями, офіцерами поліції, представниками місцевих громад;

• проведення освітніх заходів для правників, місцевих громад та громадянського суспільства;

• інформування про зміни в законах зрозумілою мовою та поширення кращих практик в сфері права;

• розроблення та впровадження єдиних стратегій здійснення захисту адвокатами, залученими до надання безоплатної правової допомоги;

• розробка та формування законопроектів;

• підтримувати студентів-правників;

• посилити зв’язки правників із провідними національними та міжнародними експертами та правозахисними організаціями.

Для реалізації згаданих задач в мультифункціональному офісі клуба планується проводити:

• пілотування ініціатив з розроблення інновацій у сфері правосуддя з забезпеченням експертної підтримки;

• проведення мультиформатних заходів;

• збір, узагальнення та впровадження кращих практик у сфері права;

• здійснення правопросвітництва.

Комунікаційні та правопросвітницькі заходи будуть проходити як у традиційних форматах, так і в незвичних: хакатони, воркшопи, вебінари, moot court. Тут надаватимуться можливості не лише обговорити ідею, а й протестувати її.

У перший день роботи харківського «PRAVOKATOR» юристи провели відеоконференцію «Медіація за допомогою телекомунікаційних технологій» з колегами з Дніпра, а також панельну дискусію на тему «Адвокати та прокурори: працюємо разом заради правосуддя і прав людини».

Вже найближчим часом у харківському правовому клубі стартують тренінги для адвокатів, суддів, прокурорів, офіцерів поліції, а також громадськості.

У планах – створити аналогічні майданчики в Києві, Львові та Одесі.

Фото Юрія Чумака

 Поділитися