MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Крим останнім часом (15.05.–22.05.2018)До 74-ої річниці депортації кримських татарКрим останнім часом (25.04.–14.05.2018)Крим останніми днями (12.04.–25.04.2018)Крим останніми днями (03.04.–11.04.2018)Крим останніми днями (26.03–02.04.2018)Крим останніми днями (19.03.–26.03.2018)Крим останніми днями (08.03.–16.03.2018)Крим останніми днями (01.03.–06.03.2018)Фігуранти ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» – політв’язніКрим останніми днями (14.02.–19.02.2018)Крим останніми днями (07.02–13.02.2018)Крим останніми днями (31.01.–06.02.2018)Крим останніми днями (24.01.–30.01.2018)У Криму відбулися хатні труси у двох кримських татар (ОНОВЛЕНО)Володимирові Балуху не надають медичної допомогиКрим: Звільнено Олександра СтешенкаКрим останнім часом (21.08.–30.08.2018)РФ: Суд не взяв до уваги порушення права на захист громадського журналіста МемедеміноваКрим: Асану Чапуху змінили запобіжний захід

Крим: Олександра Стешенка засудили до 2 років позбавлення волі

23.08.2018   
ХПГ-інформ
Харків’янина, затриманого у квітні російськими прикордонниками на КПП «Чонгар», визнали винним у підпалі будинку проросійського муфтія Криму Е. Аблаєва.

Підконтрольний московській владі Центральний районний суд Сімферополя засудив харків’янина Олександра Стешенка до двох років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії-поселенні. Про це 22 серпня повідомив сайт «Крым.Реалии» з посиланням на прес-службу ФСБ РФ по Криму та Севастополю.

Стешенка визнали винним у підпалі будинку муфтія Еміралі Аблаєва.

Стверджується, що в ході слідства Стешенко повністю визнав свою провину і клопотав про особливий порядок судового розгляду. Тому кримінальне переслідування щодо Стешенка в частині скоєння ще одного злочину – створення екстремістської спільноти (ч. 2 ст. 281.1 КК РФ) припинене у зв’язку із активним каяттям.

Скріншот відеороліку ИА «Крыминформ»

Нагадаємо, 24 квітня цього року стало відомо, що Олександра Стешенка, затриманого 11 квітня російськими прикордонниками на контрольно-пропускному пункті «Чонгар», після відбуття 12 діб адмінарешту в ІТТ Сімферополя, увезли в невідомому напрямку. Згідно з матеріалами справи, харків’янина покарали за непокору співробітнику поліції, який зробив йому зауваження через паління на території залізничного вокзалу Сімферополя. Адвокат Айдер Азаматов подав до поліції заяву про викрадення Стешенка.

21 травня ФСБ РФ заявила, що «разом з МВС Росії викрила діяльність екстремістської групи, створеної Еролом Велієвим – помічником депутата Верховної Ради України М. Джемілєва за вказівкою лідера забороненого в Росії Меджлісу кримськотатарського народу Р. Чубарова, який перебуває в розшуку, за підтримки СБУ.

Екстремістами планувалося скоєння злочинів за мотивами політичної ворожнечі з метою залякування проросійськи налаштованих кримських татар і нагнітання міжнаціональної напруженості на території Республіки Крим», – про це мовиться у повідомленні прес-служби ФСБ РФ на сайті відомства.

Повідомлено, що до складу групи, сформованої в Харкові, крім Велієва, увійшли колишні спортсмени-боксери Стешенко та Третьяков. «Екстремісти» нібито, використовуючи пляшки з запальною сумішшю, в січні 2018 року підпалили будинок муфтія Криму Е. Аблаєва, «який зробив значний внесок у зміцнення національної єдності». За кожну акцію в Криму Стешенку та Третьякову обіцяли виплачувати по 500 доларів США, – мовиться в повідомленні.

«У квітні поточного року один з учасників екстремістської групи О. Стешенко виявлений при в’їзді на територію Республіки Крим, куди був направлений Е. Велієвим для підготовки та здійснення провокацій», – мовиться у повідомленні. Стосовно Велієва порушена кримінальна справа за ч.ч. 1 і 1.1 ст. 282.1 КК РФ (Створення екстремістської спільноти та вербування осіб до діяльності екстремістської спільноти), стосовно Стешенка й Третьякова – за ч. 2 ст. 282.1 (Участь у екстремістській спільноті). Велієву й Третьякову обвинувачення пред’явлені заочно, обидва оголошені в федеральний розшук.

Ерол Велієв повідомив, що не був знайомий з фігурантом цієї «справи» харків’янином Олександром Стешенком, передав 23 травня сайт «Крым.Реалии». Велієв заявив, що в нього зі Стешенком спільне тільки те, що обидва вчилися в Харкові.

«До версії ФСБ не маю жодного стосунку. Там мовиться про те, що все це відбувалося в січні 2018 року. Я на території Криму востаннє був у вересні 2017 року», – сказав Велієв. Справу ФСБ він називає сфабрикованою.

Муфтій Криму Еміралі Аблаєв раніше входив до складу Меджлісу кримськотатарського народу. У 2015 році він був виключений зі складу представницького органу. За словами Мустафи Джемілєва, Аблаєв «став маріонеткою в руках окупаційної влади», передало «Радіо Свобода».

Рефат Чубаров заявив на прес-конференції в Києві 21 травня, що Олександра Стешенка катували і змусили дати потрібні ФСБ свідчення. Про це повідомив «Укрінформ».

«Це дані, які нам відомі: з 11 квітня його катували просто нескінченно. Його топили в морі багато разів, щоб просто зламати його. Потім через деякий час, коли він дав ФСБ потрібні свідчення, його змусили зателефонувати близьким людям і відмовитися від тих адвокатів, завдяки яким ми отримали хоч якусь інформацію про те, де і в якій ситуації він перебуває», – розповів Чубаров.

 Поділитися