MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Правозахисники оприлюднили попередні результати дослідження про порушення прав цивільного населення, постраждалого від війни на Сході України, та проблеми його захисту (ПРЕС-РЕЛІЗ)Втрати цивільного населення внаслідок воєнного конфлікту на Сході України (2014–2018 рр.)Прес-конференція «Масштаби порушень прав цивільного населення, постраждалого від війни на Сході України, та проблеми його захисту» (ПРЕС-АНОНС)Чинне законодавство не захищає цивільних, які у полоні отримали інвалідність, а також тих, хто через війну зазнав фізичних та моральних травм (ПРЕС-РЕЛІЗ)Захист прав цивільного населення у зоні АТО: необхідність формування державної політики щодо громадян, які отримали поранення та інвалідність (ПРЕС-РЕЛІЗ)Прес-конференція "Захист прав цивільного населення у зоні АТО"Прес-конференція «Захист прав цивільного населення у зоні АТО: необхідність формування державної політики щодо громадян, які отримали поранення та інвалідність» (АНОНС)«Екстраординарні порушення прав людини в ході збройного конфлікту на сході України у 2014–2018 рр. та Міжнародний кримінальний суд» (ПРЕС-РЕЛІЗ)

Екстраординарні порушення прав людини в ході збройного конфлікту на сході України у 2014–2018 рр. та Міжнародний кримінальний суд (ПРЕС-АНОНС)

14.09.2018   
19 вересня о 12.00 у приміщенні ІА «Главком» (вул. Шовковична, 8/20).

19 вересня о 12.00 у приміщенні інформаційного агентства «Главком» (вул. Шовковична, 8/20) відбудеться прес-конференція «Екстраординарні порушення прав людини в ході збройного конфлікту на сході України у 2014–2018 рр. та Міжнародний кримінальний суд», на якій правозахисники розкажуть про грубі порушення прав людини, вчинені в ході збройного конфлікту на Донбасі.

Учасники:

• Євген Захаров, директор ГО «Харківська правозахисна група» (ХПГ)

• Геннадій Щербак, директор ГО «Мирний берег»

ХПГ та «Мирний берег» підготували подання до Міжнародного кримінального суду, в якому узагальнили зібрану інформацію про злочини, скоєні в ході воєнного конфлікту на Донбасі, та обґрунтовують можливість кваліфікації цих діянь як злочинів проти людяності або воєнних злочинів за статтями 7 та 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Мова йде про такі злочинні діяння:

– Вбивства (позасудові страти, катування, що призвели до смерті, убивства цивільних осіб в ході нападів – із стрілецької зброї, на блокпостах тощо);

– Напади на незахищені цивільні об’єкти, що не є воєнними цілями;

– Завдання смерті та каліцтва цивільного населення внаслідок атак на цивільні об’єкти;

– Застосування методів ведення війни, які є невибірковими за своєю суттю (обстріли, вибухи, міни, розтяжки та інші);

– Використання присутності цивільних осіб або інших охоронюваних осіб як «живих щитів»;

– Ув’язнення або інше жорстоке позбавлення фізичної свободи;

– Сексуально та гендерне обумовлене насильство;

– Посягання на людську гідність.

Учасники конференції наведуть кількісні та якісні показники, які характеризують масштаб та розповсюдження цих злочинів. Вони також презентують доповідь «Про втрати цивільного населення, руйнування житла та інфраструктури внаслідок війни на сході в Україні».

Контактна особа: Євген Захаров, 050 402 4064, [email protected]

Прес-конференція відбудеться в рамках проекту «Підготовка подання до Міжнародного кримінального суду щодо злочинів проти людяності та воєнних злочинів, скоєних під час воєнного конфлікту на сході України» за підтримки Програми розвитку ООН в межах діяльності Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі».

 Поділитися