MENU

Подібні статті

«Справа Василя Стуса»: Медведчук програв в апеляційному суді Справа Юрія Дмитрієва: суд знову виконав політичне замовленняКрим: Справа проти журналіста «за організацію масового заходу»Книга «Справа Василя Стуса» – призначено дату апеляціїСправа В’ятровича – мильна бульбашка!ООН: прогрес у справах Майдану малопомітнийСправи Майдану: «Ексберкутівці», які повернулися в Україну, залишаються підсуднимиНе сімейна справа, або Дещо про ґендерне насилляКрим: Справа Веджіє Кашки. Суд ухвалив стягнути з Юсуфа Айтана заборговані грошіСуттєвих зрушень у розслідуванні справ Майдану та подій 2 травня 2014 року в Одесі не відбулосяВинні в побитті сотень журналістів під час Євромайдану залишаються непокаранимиСправа Сенцова й Кольченка в ЄСПЛ все ще не пріоритетнаПро роль адвокатів у радянських політичних справах у 60–80-ті рр. ХХ ст.Блискучий успіх адвоката, а на душі - сумноІнформаційно-методичний збірник рішень Європейського суду з прав людини, щодо яких до Національної школи суддів України надходили звернення Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у 2015-2016 рокахВпорядкування кладовища – справа рук… самих померлих?Справа Берії живе і перемагає?Відкрите звернення до Генерального прокурора України Луценко Ю.В.Залізна стратегія адвокатаСправа "Сітневський та Чайковський проти України" - порушення права на справедливий суд українськими судами

«У нас є відео кожної секунди в кожній точці Майдану», — Луценко

23.01.2019
Денис Волоха

Настане час, коли ми посадимо всіх, хто відповідає за насильство на Майдані проти мирних демонстрантів, а специфіка в тому, що кількасот з них зараз у судах, і це дуже тривалі суди. Тому що якщо 100 вбитих і півтори тисячі поранених, то це величезна кількість учасників. Середня ланка втекла до Москви. Вища ланка, що віддавала злочинні накази, там же. Але ми це зробимо. Ми вже закінчили всі необхідні дії для того, щоб оголосити підозри тим, хто дав злочинні накази розстрілювати мирних людей. — Заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко в інтерв’ю виданню “Гордон”.

І слідство, і, найголовніше, незалежна експертиза підтвердили, що накази і дії Януковича, Захарченка, Якименка і ряду інших діячів так званого правоохоронного блоку знаходяться у прямому причинно-наслідковому зв’язку з насильством та смертями на Майдані. Ми до секунди зібрали всі документи, хоча 90% документів було знищено. Утікаючи, злочинці знищили документи, сервери, розпиляли автомати, знищили гільзотеки... Тим не менше, по крихтам ми змогли все зібрати. У нас є відео кожної секунди в кожній точці Майдану, яке зробила одна дуже розумна, смілива дівчина. І тепер ми можемо мати 3D-картину і розуміти, що відбувалося в усі дні. Озброєні цими доказами, ми будемо висувати підозри Януковичу, Захарченку, Якименку та їх підлеглим у тому, що вони віддавали злочинні накази, спрямовані на знищення мирних демонстрантів.

А після того, як ми це зробимо, ми все одно повинні будемо повернутися до розслідування смертей працівників МВС. Це пов’язані речі. Більшість загиблих майданівців були вбиті на Грушевського в той момент, коли міліція тікала від куль, спрямованих у її бік. Я зараз не даю оцінку, було це правильно, чи ні.

Нагадуємо, що відучора минуло рівно п’ять років з дня перших вбивств на Євромайдані. 22-го січня 2014-го року були застрелені Сергій Нігоян та Михайло Жизневський, а також знайдений мертвим Юрій Вербицький.

 Поділитися