MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

РФ: Суд відмовив Павлу Грибу в перенесенні засідання через погане самопочуттяРФ: Засідання у справі Павла Гриба перенесли через різке погіршення стану здоров’я підсудногоРФ: під час етапування Павла Гриба зникли лікиРФ: Павло Гриб не може купити ліки та продукти (ОНОВЛЕНО)РФ: Колегія суддів повернули справу Павла Гриба на доопрацюванняПавла Гриба жорстоко побили інші російські в’язніРФ: стан здоров’я Павла Гриба погіршуєтьсяРФ: На Павла Гриба психологічно тиснутьРФ: У краснодарському СІЗО відмовляються приймати продукти для Павла ГрибаСтан здоров’я Павла Гриба дуже поганийРосійський суд залишив Павла Гриба під вартоюПавлу Грибу продовжили арештУкраїнський консул зустрівся з Павлом ГрибомСтан здоров’я Павла Гриба вкрай небезпечнийРФ: Павло Гриб розповів у суді про побиттяРФ: Павлу Грибу терміново необхідна складна операціяРФ: Павло Гриб у суді поскаржився на самопочуттяРФ: Суд відмовив професору Притулі в огляді Павла ГрибаРФ: У черговому засіданні у справі Павла Гриба виступив професор Василь ПритулаРФ: Обвинувачення запросило для Павла Гриба 6 років колонії

РФ: Павлу Грибу у судовому засіданні викликали швидку

25.01.2019   
ХПГ-інформ
Вчора, 24 січня, відбулося чергове судове засідання у справі викраденого українця. Ще в СІЗО Павло скаржився на дуже погане самопочуття, але лікар виписав довідку про задовільний стан. Також читайте про деякі подробиці справи.

24 січня в Ростові-на-Дону (РФ) відбулося чергове судове засідання у справі українця Павла Гриба. Про це повідомив батько Павла Ігор Гриб у Facebook. Ігор Гриб пише, що ще в СІЗО Павло заявив про дуже погане самопочуття, але лікар, навіть не оглянувши в’язня, виписав для суду довідку про задовільний стан хлопця.

«Вже під час судового засідання була викликана „Швидка допомога“, фельдшер якої зробив Павлу знеболюваний укол та рекомендував 3 години полежати. Але суддя все одно продовжив засідання. (…) Суддя „гнав“ засідання, не реагуючи на протести адвоката. // Стосовно дій РФ на вимогу ЄСПЛ провести дообстеження Павла: прийшов гастроентеролог (так представився), здійснив зовнішній огляд (не торкаючись тіла) і виписав довідку про гарний стан здоров’я», – написав Ігор Гриб.

Павло Гриб у суді (фото: Facebook Ігоря Гриба)

Також Ігор Гриб повідомив, що на засіданні били двоє російських журналістів і жодного українського.

«Мабуть справа викраденого і безпідставно звинуваченого громадянина України нашим ЗМІ не цікава», – констатує батько в’язня.

Про деякі подробиці судового засідання повідомив портал «Кавказский Узел».

Прокурор зачитав протокол допиту від 29 серпня 2017 року, проведеного в СІЗО Краснодара за присутності державного адвоката. У першому протоколі зокрема мовиться: «Рішення про схилення громадянки РФ Тетяни Єршової було прийнято мною одноособово, вказівок від спецслужб і екстремістських організацій України мені не надходило».

Також у протоколі зазначено, що Гриб «за попередньою домовленістю» зустрівся в місті Гомелі (Білорусь) з Єршовою та її матір’ю й вирішив поїхати до Єршової в місто Сочі (РФ), «щоби поговорити наодинці». Він доїхав на авті ВАЗ-2110 з білоруськими номерами до міста Смоленська (РФ), а звідси автобусом до міста Ярцева (РФ), де був затриманий.

Зазначимо, що у засіданні 18 січня сього року Гриб заявив, що був затриманий у Гомелі. Під час затримання до нього застосували фізичну силу, про суть обвинувачення він вперше узнав від слідчого, а під час свідкування на нього чинили тиск.

У другому протоколі, складенім того ж дня, містяться визнавальні свідчення Гриба про авторство своїх повідомлень у листуванні з Єршовою: «посилав їх з метою спонукати Єршову до підриву на шкільній лінійці в місті Сочі». Вибух мав «дестабілізувати стан напередодні світового чемпіонату з футболу» й «привести до рішення влади РФ про деокупацію українських територій й припинення допомоги Донецькій і Луганській народним республікам».

«Важливо, щоб вибух був учинений не ісламістами, а українською націоналісткою, яка веде боротьбу проти путинського режиму в Росії», – наводяться слова Гриба з протоколу допиту 1 вересня 2017 року. Відеозвернення Тетяни Єршової після вибуху мало бути записане на тлі червоно-чорного прапора УНА-УНСО, а мотивом теракту названа вже «помста Росії за пригнічення українців за часів царського та радянського періоду», – виходить зі свідчень Гриба, зафіксованих у протоколі.

Гриб заявив, що дані протоколу не відповідають дійсності, адже він «був вимушений брехати».

«На мене чинили морально-психологічний тиск… мені казали, що „краще підписати“, ніж вони застосують до мене фізичну силу, погрожували застосувати тортури», – сказав підсудний.

Він також заявив, що заява на ім’я слідчого, в який написано про готовність співпрацювати зі слідством, свідчити як проти себе, так і проти Стефана Капіноса (громадянин України, якого обвинувачення вважає поплічником Гриба; у грудні минулого року Інтерпол оголосив Капіноса в міжнародний розшук на запит Росії – ред.), написані «під тиском начальника слідчого відділу. Обставини не відповідають дійсності, тиск чинився постійно», – сказав Гриб.

Адвокат Павла Марина Дубровіна каже, що стан здоров’я її підзахисного гіршає, проте суд це ігнорує. За її словами, усі висновки щодо стану здоров’я підсудного зроблені на основі огляду, без аналізів.

Адвокат Марина Дубровіна (фото: Антон Наумлюк, RFE/RL)

«На будь-яку людину можна подивитися і так само сказати, що вона здорова», – каже адвокат. Лікарі в СІЗО не коментують аналізів, вини кажуть, що це хронічна паталогія, але професор, який наглядав Павла з дитинства і знає всю його патологію, каже, що стан його різко гіршає, – підкреслила Дубровіна.

Вона також розповіла, що слідство не має будь-яких перехоплень відеодзвінків Гриба, а скріншоти в матеріалах справи відсутні.

«У матеріалах справи є тільки вордівський файл з уже перекладеним (з української на російську) листуванням. Скріншотів листування немає, самі носії відсутні, ip-адреси не визначалися. Сам Павло каже про те, що доступ до акаунту мав не тільки він, але й Капінос і, можливо, інші особи», – сказала адвокат.


Нагадаємо, Павло Гриб зник 24 серпня 2017 року в Білорусі під час подорожі до міста Гомеля, де мав зустрітись із дівчиною з Сочі (РФ) Тетяною Єршовою, з якою познайомився в соціальних мережах і яку нібито намагався переконати закласти в школі вибуховий пристрій. У вересні 2017 року російська влада повідомила, що Гриб перебуває у слідчому ізоляторі міста Краснодара (РФ). Павла звинувачують у тероризмі. Генеральна прокуратура України відкрила провадження через зникнення українця. Павло через інвалідність має постійно вживати спеціальні препарати.

Повідомлялося також, що під час етапування до Ростова-на-Дону Гриб був жорстоко побитий іншими російськими в’язнями, коли ті дізналися, за якою статтею його обвинувачують.

23 липня 2018 року в Північнокавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону (РФ) розпочалося судове слухання у справі Гриба. Після оголошення обвинувального акту Павло заявив, що не визнає обвинувачень.

Тоді ж колегія суддів повернула справу на доопрацювання прокурорам. 25 жовтня в суді заявили, що знову отримали провадження.

18 січня 2019 року Павло Гриб заявив, що в суді замість Тетяни Єршової, яку він, за версією слідства, схиляв до тероризму, виступала інша дівчина, а листування від її імені вели силовики. Тоді ж захист розкритикував медогляди Гриба в СІЗО як не достатньо ретельні.

 Поділитися