MENU

Подібні статті

Рішення ЄСПЛ могло бути зовсім іншим!ЄСПЛ визнав справу України проти Росії щодо Криму прийнятноюРФ: Трьох кримчан засудили до тривалих строків позбавлення воліЄСПЛ: рішення щодо прийнятності у справі України проти Росії щодо Криму ухвалять 14 січня Крим: Суд припинив провадження проти журналіста Темер’яноваРішення ЄСПЛ у справі Лопата та інші проти УкраїниСуд зобов’язав МВС видалити дані про неіснуючу судимістьЄСПЛ розпочне розглядати справу «Україна і Нідерланди проти Росії» наступної осеніКрим: Підконтрольний Кремлю суд залишив вирок Наріману Межмедінову чиннимМіжнародний кримінальний суд розслідуватиме злочини, скоєні в Україні із 2014 рокуСумська поліція підозрює засудженого в ‘поширенні злочинного впливу’У Росії українського громадянина засудили за шпигунствоЄСПЛ приєднав справу MH17 до позову України проти РосіїРФ: Олександра Марченка засудили до 10 років позбавлення воліРФ: Процес Юрія Дмитрієва – навіщо суд так поспішає?Україна порушила право на свободу релігії – ЄСПЛЗвернення щодо забезпечення права на правосудний вирок особам, які були засуджені до довічного позбавлення воліБаза даних ЄСПЛ – відтепер українськоюРФ: Суд перевірить заяву українця Марченка про тортуриМіланський суд виправдав українського нацгвардійця Марківа

Держава заплатить за погане лікування

01.02.2019
Ірина Скачко

Перемога Харківської правозахисної групи в ЄСПЛ. Європейський суд з прав людини визнав катуванням ненадання допомоги ув’язненому, який слабує на серцево-судинне захворювання.

Пан О-в переніс гострий ішемічний інфаркт восени 2016 року, коли перебував у Чернігівському СІЗО. Звідти його доправили до Козелецької районної лікарні. Не зважаючи на важкий стан хворого, працівники поліції допитували його безпосередньо в реанімації. Після повернення до СІЗО належного лікування пан О-в не отримав, хоч за медичними протоколами і потребував комплексної постінфарктної реабілітації. Він неодноразово просив провести йому кардіологічне дослідження, проте у медичній частині слідчого ізолятору серйозних проблем із серцем ув’язненого просто не помічали. Результат такої бездії – аневризма передньої стінки лівого шлуночка.

Зовсім зле чоловіку стало під час судового засідання у квітні 2017 року. Викликали швидку. Новий діагноз – гіпертонічна хвороба третього ступеня, інвазія аневризми. Це смертельно небезпечний стан, який потребує лікування у спеціалізованих відділеннях, а не в медичній частині СІЗО.

Пан О-в звернувся по допомогу до Харківської правозахисної групи. Юрист Центру стратегічного захисту ХПГ Наталія Охотнікова надала до Європейського суду заяву про застосування невідкладних заходів за правилом 39 Регламенту Суду. Це правило діє у випадках, коли життю заявника загрожує небезпека. Висновок Суду – «держава має забезпечити невідкладне поміщення заявника до спеціалізованого медичного закладу, надати йому необхідне обстеження та лікування та, за необхідності, прооперувати».

Проте, щоб справа дійсно рушила з місця, знадобилася ще одна заява до ЄСПЛ, тривале листування з державними органами і навіть голодування хворого. Восени Чернігівський районний суд ухвалив рішення про зміну запобіжного заходу на цілодобовий домашній арешт, визначивши, що залишати домівку хворий може для отримання невідкладної медичної допомоги.

Судді ЄСПЛ зауважили, що заявник, перебуваючи в ув’язненні, все ж отримував певне лікування та пройшов декілька обстежень. Проте вони не погодилися з аргументацією українського уряду про те, що рівень медичної допомоги був достатнім, і дійшли висновку, що держава порушила статтю 3 Європейської конвенції – «Заборона катувань». Пан О-в має отримати від держави 4 тисячі євро.

 Поділитися