MENU

Подібні статті

Українських користувачів ВКонтакте поставлять на облік – РНБОПрезидент підписав Закон «Про розвідку» – правозахисники протиНовий Інтернет-ресурс Харківської правозахисної групиЩо не так із законопроектом про СБУ?Якою ж буде «нова СБУ»?80-year-old Ukrainian charged with trying to overturn the government via a Facebook repostСтрасбург проти Кафки: дипломатична недоторканність суддів Європейського cуду з прав людиниСБУ вимагає у шукача притулку відмовитись від своїх свідчень в Європейському суді про його катування в 2016 р. у таємній тюрмі СБУСекс-працівницю, яка заявила про ‘дах’ від СБУ, звільнили від відповідальності за хабарСБУ затримала обміняного з ‘ДНР’ за підозрою в катуванняхСБУ: керівники харківських колоній перепродавали продукти, закуплені для в’язнівСБУ оголосила лісничому на Харківщині підозру в заподіянні 8 млн ₴ збитківРідкісний випадок: український суд визнав незаконним рішення СБУ‘Спецназ ЛНР’ відпрацьовував на в’язнях бойові прийоми, — СБУОбшук СБУ і «прогулянка» під конвоєм до військкоматуДемократія доступна чи безпечна: українцям можуть дозволити голосувати поштою та в ІнтернетіЦВК звернулася до СБУ та поліції через погрози праворадикалівСБУ оприлюднила докази втручання Росії у вибори в Україні: затримано «Білу балаклаву» — виконавця потенційного держпереворотуСБУ: за два роки спецслужби РФ організували 27 провокацій міжнаціональних конфліктів в УкраїніПільгові квитки можна придбати в інтернеті

Правозахисники та мас-медіа вимагають прозорості в діях СБУ

14.02.2019 | imi.org.ua
Ірина Скачко

Коаліція «За вільний Інтернет», Центр громадянських свобод, «Детектор медіа»  та інші представники правозахисної та журналістської спільноти звернулися до СБУ із закликом припинити практику непрозорого блокування інтернету, повідомляє Інститут масової інформації.

Приводом для такого звернення стало інтерв’ю начальника контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Олександра Климчука. В ефірі ICTV він, зокрема, заявив: «За останній рік було заблоковано близько двох тисяч фейкових акаунтів, було подано для санкцій близько 200 інтернет-сайтів, які пропагували російську ідеологію. Цього року подано ще 100 сайтів, найближчим часом введенням указом президента в дію рішення РНБО ці сайти будуть також заблоковані».

Восени минулого року коаліція «За вільний інтернет» вже офіційно зверталася до Ради національної безпеки та СБУ із запитом щодо критеріїв, за якими обмежено доступ до певних сайтів та акаунтів.

«Проте і Рада національної безпеки і оборони, і Служба безпеки України відмовили в наданні такої інформації. В Окружному адміністративному суді міста Києва триває розгляд судової справи про порушення права на доступ до публічної інформації. Аргументів щодо відмови в наданні інформації РНБО та СБУ до суду також не надали», – йдеться в заяві правозахисників і журналістів.

Вони зазначають, що блокування сайтів не є ефективним способом протидії російській пропаганді: «Відвідуваність таких сайтів українцями для отримання інформації мізерна. Наприклад, дослідження «Детектора медіа», яке проводилося до указу президента про блокування близько 200 сайтів, показало, що лише 0,5% людей використовують російські сайти і 0,1% сайти так званих "ЛНР" і "ДНР" для отримання інформації».

Олександр Климчук повідомив, що в СБУ є інформація про можливі кібератаки російських спецслужб на українські об’єкти критичної інфраструктури. Втім, автори заяви запевняють: «До захисту критичної інфраструктури від кібератак блокування сайтів взагалі не має ніякого стосунку, про що неодноразово заявляли експерти з кібербезпеки та професійні об’єднання, зазначають автори документа. Водночас наявність абсолютно непрозорого механізму обмеження інтернету – це порушення українських законів та міжнародних договорів».

 

 

 Поділитися