MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На сміттєзвалищі у Кропивницькому погано борються з бур’янами

11.03.2019   
Влад Боднар
Через 11 хвилин ми вже отримали від екологічної інспекції запитувану нами інформацію. Це все виглядало як «тролінг» журналістів.

Сьогодні розглянемо міське сміттєзвалище міста Кропивницького, яке розташоване доволі близько до жилих масивів Кропивницького на південно-східній околиці міста.

Це звалище розпочало свою роботу у 1953 році. Під полігон виділено 18 га території. За цей час тут було накопичено 3,8 млн. тонн відходів. За статистикою, щомісяця сюди привозять від 6,5 до 8 тис. тонн відходів. Поки закривати даний полігон не планують, не дивлячись на чималий його вік – 66 років.

Екологічна інспекція у Кіровоградській області нам не одразу  надала інформацію про порушення на сміттєзвалищі. Спочатку журналісти отримали від них відповідь, що чекають від нас запит з підписом. Закон у цьому випадку передбачає таке: відповідно до підпункту 3 пункту 5 статті 19  ЗУ «Про доступ до публічної інформації» запит на інформацію з підписом потрібен лише у тому випадку, якщо  він складений у письмовій формі, якщо ж запит на інформацію електронний – підпису не обов’язково там бути. Спираючись на даний порядок, ми надіслали повторний запит на інформацію, де вказали що не повинні  надсилати запит з підписом. Через 11 хвилин ми вже отримали від екологічної інспекції запитувану нами інформацію. Це все виглядало як «тролінг» журналістів.

Державною екологічною інспекцією у Кіровоградській області планову перевірку міського сміттєзвалища було проведено в період з 26 жовтня по 3 листопада 2017 року. У ході проведення перевірки було виявлено порушення правил експлуатації полігонів для зберігання та захоронення побутових відходів, а саме:

  1. Відсутня огорожа сміттєзвалища

  2. Відсутні репери контролю висоти шару та ступеню ущільнення відходів

  3. Відсутній склад інертного матеріалу для пересипки відходів

  4. Не у повній мірі вживаються заходи по боротьбі із бур’янами

За виявлені порушення відповідальних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, також надано обов’язкові приписи на усунення виявлених порушень.

фото https://persha.kr.ua

 Поділитися