MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Києві поліція оштрафувала матір підлітка за цькування ним однокласника

21.03.2019   
Денис Волоха

Жінка буде змушена сплатити мінімальний штраф, передбачений статтею 1744 Кодексу про адмінправопорушення, — 850 гривень.

До Шевченківського відділу поліції Києва звернулися батьки школяра та повідомили, що їхнього сина неодноразово бив та принижував однокласник у присутності інших. Поліцейські поспілкувалися з адміністрацією школи, педагогами та батьками дітей: «Педагоги повідомили, що адміністрація школи неодноразово проводила з батьками порушника бесіди щодо поведінки їхнього сина під час уроків та використання нецензурної лексики». Отже, правоохоронці склали на матір адмінпротокол за частиною 3 згаданої статті КУпАП, а також провели лекцію для учнів школи щодо запобігання насильству.

Від 19-го січня цього року в Україні діє адмінвідповідальність за булінг. Порушнику загрожує штраф від 850 ₴ до 3400 ₴, або громадські роботи від 40-ка до 60-ти годин. Оскільки адміністративна відповідальність в Україні настає у віці 16-ти років, покарання за дітей, молодших за цей вік, понесуть їхні батьки. Якщо директор школи не повідомить про факт цькування до поліції — йому також загрожує штраф до 1700 ₴ або відрахування до 20 % зарплати протягом місяця.

13-го лютого Бориспільський міськрайонний суд виніс перше рішення за цим правопорушенням, яким також наклав штраф 850 ₴ за акт булінгу із застосуванням засобів електронних комунікацій.

За даними ЮНІСЕФ, понад 67 % українських школярів стикались із булінгом, — говорить юрист ХПГ Павло Шваб, додаючи, що акцент у світовій практиці протидії цьому явищу — на превенції.

Правовий аналіз Харківської правозахисної групи законодавчих нововведень із протидії булінгу, про нові права та обов’язки — читайте за цим посиланням.

ХПГ також повідомляла, що на платформі Prometheus вийшов онлайн-курс під назвою «Протидія та попередження булінґу (цькуванню) в закладах освіти», який допоможе краще усвідомити булінг як явище, а також познайомить зі способами його діагностики, протидії та профілактики.

 Поділитися